SON TV

İŞKUR Sağlık Bakanlığı ilkokul mezunu personel alımı başvuru sonuçları

Sağlık Bakanlığı personel alımlarına devam ediyor. İŞKUR üzerinden binlerce ilkokul mezunu işçi alımına giden Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçları belli oldu mu herkes merak ediyor. İşte Sağlık Bakanlığı İŞKUR işçi alımına dair en son gelişmeler.

İŞKUR Sağlık Bakanlığı ilkokul mezunu personel alımı başvuru sonuçları

Sağlık Bakanlığı personel alımlarına devam ediyor. İŞKUR üzerinden binlerce ilkokul mezunu işçi alımına giden Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçları belli oldu mu herkes merak ediyor. İşte Sağlık Bakanlığı İŞKUR işçi alımına dair en son gelişmeler. Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personel açığını kapatmak için yapılan 5298 ilkokul mezunu personel alımı için başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İŞKUR tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NASIL AÇIKLANACAK?

İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü “www.yhgm.saglik.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek.

YEDEK KURALAR DA OLACAK

Kura sonucunda atanmaya hak kazanan adaylardan göreve başlamayan veya atanma şartlarını taşımadığı halde göreve başlatılmayan adayların yerine ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar noter kurası ile belirlenecektir. Kura çekimi ne zaman yapılacağı hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı. Kura çekimi İŞKUR tarafından belirtilen Nihai listeye göre belirlenecektir.