SON TV

İstanbul 2 Nolu Barosu’nun Üsküdar’daki merkez yerleşkesi açıldı

İstanbul 2 Nolu Barosu'nun Üsküdar Altunizade'deki merkez yerleşkesi düzenlenen törenle açıldı. Törene AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan da katıldı.

İstanbul 2 Nolu Barosu’nun Üsküdar’daki merkez yerleşkesi açıldı

İstanbul 2 Nolu Barosu’nun Üsküdar Altunizade’deki yerleşkesi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Baro Başkanı Av. Gönül Yıldız ve şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz ile davetliler katıldı. Açılışta konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde medeniyetimiz ve bugün hukuk camiasında bu medeniyet mücadelesini ezelden ebede kadar ulaştıracak İstanbul yeni barosu inşallah bu mücadeleyi, yeni adalete, özgürlüğe, hakça paylaşıma dayalı uluslararası hukukun da inşasına vesile olacaktır. Umuduz çok büyük” dedi.

Baro Başkanı Av. Gönül Yıldız ise törende yaptığı konuşmasında, “Kuruluşumuzla birlikte meslektaşlarımız tekel haline gelen ve dayatılan barolara mahkum olmaktan kurtuldu. Daha iyi temsil edileceklerine inandıkları baroyu özgürce seçme hakkına kavuştu.“ diye konuştu.

Konuşmaların ardından baro binasının açılış kurdelesi kesildi.