SON TV

İstanbul Adalet Sarayı’nda ilginç sergi! Adliyeye girişlerde ele geçirilen aletler şoke etti

İstanbul Adalet Sarayı’na girmek isteyen kişilerin üzerinde bulunarak el konulan eşyaların sergisi düzenlendi. İstanbul Adliyesi Güvenlik tarafından gerçekleştirilen sergide çok sayıda façata, bıçak ve tornavidanın bulunması dikkat çekti. Ayrıca sergide biber gazının yanı sıra çok fazla makasın da bulunması şaşırttı. Adliyeye girişlerde güvenlik kontrolünün önemi bir kez daha kanıtlanmış oldu.

İstanbul Adalet Sarayı’nda ilginç sergi! Adliyeye girişlerde ele geçirilen aletler şoke etti

İstanbul Çağlayan’da bulunan Adalet Sarayı’nda bir sergi gerçekleştirildi. Adalet Sarayı’na gelen vatandaşların üzerinden çıkan ve el konulan ya da unutulan eşyaların sergilendiği masalarda dikkat çeken aletler yer aldı.

UNUTULANLAR DA ŞAŞIRTTI

Unutulan saat, yüzük, tesbih, telefon, kolye, rozet, zincir, komanda, ses kayıt cihazı, tarayıcı, klavye, ajanda, diploma ve kulaklıkların yanı sıra el konulan eşyalar ağızları açık bıraktı. Adliyeye tornavida, falçata, bıçak ve biber gazı ile girilmek istendiği anlaşılan sergide onlarca delici aletin bulunması dikkat çekti.

KART GÖRÜNÜMÜNDE ÇAKI

Sergide en dikkat çeken eşyalardan biri de kart görünümündeki çakılardı. Dıştan kart izlenimi verilen ancak çakıya dönüşen kartlarla adliyeye girilmek istendiği görülüyor. Ayrıca çok sayıda da muşta ele geçirilmesi şaşırtıyor. En dikkat çeken bir diğer eşya ise sopa…

İşte şaşırtan o eşyalar;

121 falçata, 131 gözlük, 194 çatal, 7 kaşık, 72 kart çakı, 132 Tirbüşon, 45 şişli tarak, 155 tığ, 504 meyve bıçağı, 9 ustrura, 6 ekmek-kasap bıçağı, 76 anahtar çakı, 35 muşta, 7 şok aleti, 2 şarjör, 1005 çakı, 82 çok amaçlı çakı, 26 kelebek çakı…