SON TV

İstanbul Anadolu Adliyesi sahada! Önemli farkındalık

İstanbul Anadolu Adliyesi sahada! Önemli farkındalık
  • Yaşam
  • 04 Aralık 2021 14:14

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında İstanbul Anadolu Adliyesi ve Pendik Belediyesi ortaklığında renkli bir farkındalık projesine imza atıldı. Bu özel günde Başsavcılar, Başsavcı vekilleri, hakim ve savcılardan oluşan karma takım, aralarında Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de bulunduğu Pendik Ampute Takımı’na karşı ter döktü. İstanbul’un tek ampute sahasında oynanan maçta FIFA kokartlı Ahmet Çakar düdük çaldı. Renkli görüntülere sahne olan maç iki takımdan gelen 4’er gollerle berabere sonuçlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Pendik Belediyesi ve İstanbul Anadolu Adliyesi anlamlı ve özel bir projeye imza attı. Dünya Engelliler Gününe özel planlanan futbol maçı, Pendik Belediyesi ve İstanbul Anadolu Adliyesi işbirliğinde İstanbul’un tek ampute sahası olan Yenişehir Futbol Sahası’da oynandı.

ADLİYE TAKIMI AMPUTE FUTBOL TAKIMINA KARŞI

Bu özel gün için Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, İstanbul Anadolu Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun’un da aralarında olduğu, kadın ve erkek başsavcı vekilleri, hakim, savcılar ve basın çalışanlarından oluşan karma bir futbol takımı kuruldu. Kurulan takım, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Pendik Ampute Futbol Takımı ile sahada buluştu.

Maç öncesinde Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin konuşma yaptı. Pendik Kaymakamı Kaya, ‘Burada çok özel bir etkinlik için toplandık. Bu özel günde düzenlenen maçta umarım bizim takımımız kazanır’ derken Belediye Başkanı Cin, ‘İlk defa üzerimde formam, kürsüde konuşma yapıyorum’ sözlerini sarfetti.

EŞİTLİK BOZULMADI

Düzenlenen futbol turnuvasında oynan maçı eski FIFA kokartlı hakemlerimizden Ahmet Çakar yönetirken 2 takım da sahada kıyasıya mücadele etti. Maç iki takımdan gelen 4’er gollerle berabere sonuçlandı. İstanbul Anadolu Adliyesi Takımı’nda Cumhuriyet Savcısı Okan Yıldız 2 gole imza atarken, Ağır Ceza Başkanı Cengiz Doğan ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Seçkin de meşin yuvarlığını birer kez ağlara göndermeyi başardı.

TEK KADIN OYUNCU OYDU

Maçta forma giyen tek kadın ise İstanbul Anadolu Adliyesi Takımı’ndan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Başak Eryılmaz’dı. Maça ilk 9’luk kadroda başlayan Eryılmaz SABAH’a yaptığı açıklamada “Ben gençliğimde de arkadaşlarımla oynuyordum.

İSTANBUL ANADOLU KOMİSYON BAŞKANI BEKİR ALTUN

Bu alanda biraz yeteneğim de var. Böyle özel bir günde anlamlı bir etkinlik için teklif gelince ben de kıramadım. Çok güzel bir etkinlik oldu, biraz paslanmışım ama olsun” diye konuştu.

OTİVASYON OLUYOR

Pendik Amupte Futbol Takımı ve Türkiye A Milli Takımı’nda terk döken başarılı futbolcu Serkan Dereli “Böyle özel günlerde bizlerin unutulmadığını görmek gerçekten iyi bir motivasyon kaynağı oluyor. Hakim ve savcılarımızla birlikte top koşturmak bizim için çok güzeldi. Ayrıca Ahmet Çakar’ın düdük çaldığı bir maçta oynamış olmak da ayrı bir güzellikti” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: SABAH