SON TV

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde tavan çöktü

Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesi’nde dün akşam saatlerinde korku ve panik havası vardı. Adliyenin B blok 1. katındaki tavanın çökmesinin ardından koridordaki su boruları patladı. Temizlik personelleri gece boyunca suları arıtırken korkunç olayın adliye personellerinin mesai bitimi sonrası gerçekleşmesi ise yüreklere su serpti.

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde tavan çöktü

Kartal’da bulunan İstanbul Anadolu Adliyesi’nde dün akşam saatlerinde zor anlar yaşandı. Adliye binasının B blok 1. kat kısmında bulunan tavan çöktü. Büyük bir gürültüyle yaşanan çökme sonrası tavanın çöktüğü koridordaki su borularının da patlamasıyla çoğu alanı su bastı.

ADLİYE PERSONELLERİ GİTTİKTEN SONRA

Sulh Ceza Mahkemeleri ve Asliye Ceza Mahkemelerinin bulunduğu koridorda yaşanan tavan çökmesi, adliyede korku ve panik yaşattı. Korkunç olayın adliye personelinin iş çıkış saatinden sonra yaşanması ise herhangi bir yaralanma ve mağduriyetin önüne geçen sevindirici bir gelişme oldu.

MAĞDURİYET YAŞANMADI

Çökmenin yaşandığı saatlerde adliyede bulunan güvenlik ve temizlik personelleri harekete geçti. Tavanın çökmesinin etkisiyle su borularının patlaması sonucu destek ekibi olarak çok sayıda temizlik personeli de çağırıldı. Koridorda bulunan hakimlerin odaları, mahkemelerin kalemleri ve tuvaletlerin sular içinde kalması sonucu, görevliler tüm gece çalışarak suları arıttı.