SON TV

İstanbul Ataşehir’de kumar oynarken yakalandılar

İstanbul Ataşehir’de kumar oynarken yakalandılar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, COVİD-19 tedbirleri ile ilgili yapılan denetimler kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

23.05.2020 tarihi saat: 00.01 sıralarında Ataşehir ilçesi Örnek Mahallesi Fehmi Tokay Caddesinde bulunan bir adreste kumar oynatıldığı bilgisinin edinilmesi üzerine Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince bahse konu adrese geçilmiş, adresin ikametten bozularak işyerine çevrildiği, masa etrafında ve saklanmış olarak içerde toplam 19 şahsın olduğu anlaşılmıştır.

Konu ile ilgili olarak işyerinde bulunan (19) şahsın her birine “1593 Sayılı Hıfzıssıhha Kanununa Muhalefet” suçuna istinaden 3.180 TL, “5326 Sayılı Kabahatler Kanununa Muhalefet” suçuna istinaden 1.225 TL olmak üzere toplam 83.695 TL idari para cezası işlemi uygulanmış, ruhsatsız olduğu anlaşılan işyeri İlçe Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek faaliyetlerine son verilmiş, “Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama” suçundan hakkında adli tahkikat yapılan işyeri sorumlusu Oktay D. ise işlemlerinin ardından adli makamlarca serbest bırakılmıştır.