SON TV

İstanbul Cumhuriyet Savcısı’na maganda saldırısı!

İstanbul Adliyesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı, trafik magandalarının saldırısına uğradı. Yaralanan savcıya saldıran iki şüpheli tutuklanarak ceza evine gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı’na maganda saldırısı!

Trafik magandaları terör estirmeye devam ediyor. En ufak bir tartışmada kaba kuvvete başvuran magandalar, bu kez bir Cumhuriyet Savcısını mağdur etti. Magandaların saldırısına uğrayan Cumhuriyet Savcısı eşinin yanında darp edildi.

İKİ KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADI

SON.TV’nin edindiği bilgilere göre olay şöyle gelişti: İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda görev yapan Cumhuriyet Savcısı O.E., 28 Eylül 2018 günü saat 23:00 sıralarında eşi ile birlikte Çağlayan Mahallesi Taşocağı Caddesi üzerinde özel aracıyla seyir halindeydi. Trafiği kilitleyen ve kendisine yol vermeyen bir araç sürücüsüyle tartışan Cumhuriyet Savcısı E., araçta bulunan iki kişinin saldırısına uğradı.

KÜFÜRLÜ, YUMRUKLU SALDIRI

Önce sözle sataşan iki şahıs daha sonra savcının kullandığı araca yöneldi ve aracın kapısını açarak küfürler eşliğinde fiziki saldırıda bulundu. Yumruklu saldırı sonucu kulağından yaralanan Savcı O.E., Engin K. ve Özgür K. isimli saldırganlardan şikâyetçi oldu.

YARALAMA SUÇUNDAN SEVK EDİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler karakoldaki ilk ifadeleri ardında mevcutlu şekilde adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler sorgularında, hastaları olduğu için cadde üzerinde sağ şeritte beklediklerini, bu sırada savcı olduğunu bilmedikleri kişi ile tartışma çıktığını, darp olayına karışmadıklarını iddia ettiler.

Cumhuriyet Savcısı’na saldıran iki şüpheli savcılıktaki işlemleri ardından ‘yaralama’ suçu kapsamında tutuklamaya istemiyle sevk edildi.

TUTUKLANDILAR

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanan şüpheliler ceza evine gönderildi.

 

ETİKETLER: