SON TV

İstanbul Emniyeti DEAŞ’ın yeni yapılanmasını çökertti! 8 gözaltı

İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri DEAŞ terör örgütünün yeni yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi.

İstanbul Emniyeti DEAŞ’ın yeni yapılanmasını çökertti! 8 gözaltı
  • Yaşam
  • 10 Aralık 2019 12:31

Terör örgütüne maddi destek sağlama maksadıyla hırsızlık, gasp veya soygun gerçekleştirerek ganimet temin etme, silahlanma, çatışma bölgelerinde DEAŞ saflarında faaliyet göstermekte iken PKK/PYD/YPG terör örgütüne sözde esir düşen şahısları kurtararak ülkemize getirme gibi faaliyetleri yerine getirebilmek maksadıyla İstanbul’da DEAŞ terör örgütü adına yeni bir oluşum/yapı
içerisinde oldukları düşünülen şahısların yakalanmalarına yönelik İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.

Gece saat 02:00’da İstanbul merkezli Pendik, Esenyurt, Bağcılar, Tuzla, Sancaktepe, Çekmeköy, Bayrampaşa, Maltepe ilçeleri, Konya ve Van illerinde düzenlenen operasyon neticesinde C.A., F.G., İ.Y., D.S., B.Y. Ö.Y. Y.Ö. ve A.O. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, dijital malzemeler, 1 adet tabanca ve bu tabancaya ait 8 adet 9 mm çapında fişek ele geçirildi.