SON TV

İstanbul Emniyeti geçit vermedi: 24 kilo uyuşturucu yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mobil Park Timleri uyuşturucuya yine geçit vermedi. Ekipler düzenledikleri operasyonda 24 kilo 800 gram uyuşturucu ele geçirildi.

İstanbul Emniyeti geçit vermedi: 24 kilo uyuşturucu yakalandı
  • Yaşam
  • 19 Aralık 2019 11:35

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın talimatları doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mobil Park Timlerinin “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” konusu ile ilgili İlimiz Başakşehir ilçesinde yaptıkları çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbuk’un Başakşehir ilçesi Bahçeşehir Mahallesi’nde bir araçtan uyuşturucu madde satışı yapıldığı yönünde bilgi edinilmiş, 30.11.2019 günü saat 17.00 sıralarında görülen şüpheli araç görevlilerimizce takibe alınmış, İlimiz Küçükçekmece ilçesinde Atakent Mahallesinde bulunan bir site önüne gelerek durmuş, araç içerisinde bulunan Nadir B. (22) isimli şahıs bahse konu yerde bekleyen Eyüp A. (22) isimli şahsa uyuşturucu madde satışı yaparken suçüstü yakalandı. Yapılan üst ve araç aramasında; Eyüp A. isimli şahıstan (4) gram eroin maddesi, Nadir B. isimli şahıstan ise (4) gram eroin maddesi ve 540 TL para ele geçirilmesi üzerine geçirilmesi üzerine şahıslar gözaltına alındı.

Yapılan çalışmaların devamında şüpheli Nadir B. ile irtibatlı olduğu tespit edilen Ferhat K. (34) isimli şahıs Küçükçekmece ilçesinde, Sedat A. (28) isimli şahıs ise Başakşehir ilçesinde yakalandı. Ferhat K. isimli şahsın İlimiz Küçükçekmece ilçesi İstasyon Mahallesinde bulunan ikametinde yapılan aramalarda toplamda; 24.8 kilogram eroin, 2 adet hassas terazi ve çok sayıda kilitli şeffaf poşet ele geçirildi.

Konuyla ilgili yakalanan Eyüp A. isimli şahıs işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılmış, Nadir B., Sedat A. ve Ferhat K. isimli şahıslar tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.