SON TV

İstanbul Emniyeti uyuşturucuya geçit vermedi!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bir ihbar üzerine harekete geçildi. Ekiplerin titiz çalışması sonucu uyuşturucuya geçit verilmedi.

İstanbul Emniyeti uyuşturucuya geçit vermedi!

Geçtiğimiz hafta Doğan K. (30) ve Hidayet A. (35) isimli şüpheli şahısların uyuşturucu madde sattıkları, uyuşturucu maddeyi İlimiz Fatih ilçesi Hacıgıyasettin Mahallesinde bulunan bir otoparkta ve otoparkın yanında bulunan depo görünümlü binada sakladıkları yönünde bilgi edinilmesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince titiz bir çalışma başlatıldı.

Takibe alınan bahse konu adrese akşam saatlerinde yapılan operasyonda şüpheli Doğan K. Hidayet A. ve Tamer A. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan üst aramasında; Doğan K. isimli şahıstan uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği düşünülen 585 TL para, Hidayet A. isimli şahsın üzerinden ise 3,1 gram gelen toz esrar maddesi ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği düşünülen 2.275 TL, 10 Euro, 20 Dolar para ele geçirildi.

Yapılan çalışmaların devamında bahse konu otopark, yanında bulunan depo görünümlü bina ve şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise toplam; 5.520 gram Esrar, 2.210 gram Bonzai, 2 adet tabanca, 2 adet tüfek, 31 adet kartuş, 2 adet boş şarjör, 1 adet hassas terazi ele geçirildiği öğrenildi.

Konu ile ilgili yakalanan şüphelilerden Tamer A. isimli şahıs “6136 Sayılı Kanununa Muhalefet Etmek” suçundan işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, 21.10.2019 günü adli makamlara sevk edilen Doğan K. ve Hidayet A. isimli şahıslar ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5/5 (2 Reviews)