SON TV

İstanbul Emniyeti’nden çifte kaçak akaryakıt operasyonu

İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince akaryakıt kaçakçılığının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar çifte operasyon düzenlendi.

İstanbul Emniyeti’nden çifte kaçak akaryakıt operasyonu

İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince akaryakıt kaçakçılığının önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında yapılan iki ayrı operasyon düzenlendi.

40 BİN LİTRE
İstanbul Büyükçekmece ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde bulunan bir tır parkına yapılan operasyon neticesinde toplam 40 bin Litre karışımlı akaryakıt (10 Numara Yağ) ele geçirildi. Kaçak akaryakıt taşımacılığında kullanılan 1 adet kapalı kasa minibüse el konuldu. Konu ile ilgili yakalanan ve “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet” suçundan adli makamlara sevk edilen 1 şüpheli şahıs hakkında kontrol kararı verildi.

33 BİN LİTRE
Yine İstanbul ili Sultangazi ilçesi Cebeci Mahallesi’nde etrafı çevrili boş arazide İl Emniyet Müdürlüğümüz Özel Harekât Şube Müdürlüğü ve İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği destekli yapılan operasyon neticesinde, kepçe ile yapılan kazılarda yer altına gömülmüş 3 adet akaryakıt tankı ve yer üstünde bulunan sac ve plastik tanklar olmak üzere toplam 33 bin Litre karışımlı akaryakıt (10 Numara Yağ) ele geçirildi.

Olay yerindeki barakalarda yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ile 67 adet mermi ele geçirildi.

Konu ile ilgili yakalanan ve “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet” suçundan adli makamlara sevk edilen 4 şüpheli şahıs hakkında kontrol kararı verildi.