SON TV

İstanbul Emniyeti’nden dev ‘oyun konsolu’ operasonu!

İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince takibe alınan 3 şüphelinin üzerinden binlerce oyun konsolu ve cdsi çıktı. Şüpheliler hakkında adli işlem uygulandı.

İstanbul Emniyeti’nden dev ‘oyun konsolu’ operasonu!
  • Yaşam
  • 09 Aralık 2019 12:01

İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince kaçakçılığının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, 17 Kasım günü Dubai’den ülkemize gelen Hasan G .(37), Ramazan H. (41) ve Osman Vecdi G. (60) isimli şahıslar İstanbul Yeni Havalimanı’ndan itibaren takibe alınmış, şahısların
gümrük alanında herhangi bir beyanda bulunmamaları üzerine yapılan kontrollerde 1 bin 127 adet PS4 Oyun Konsolu, Oyun Cd’si ve Fotoğraf Makinesi ele geçirildi.

Çalışmaların devamında Uzakdoğu ülkelerinden gümrük kaçağı olarak getirilen uygunluk belgeleri bulunmayan, cep telefonlarında patlama ve mekanik arızalara sebep olan batarya ve şarj aletlerin Zeytinburnu ilçesi Matbaacılar sitesinde bulunan bir adreste depolandığı yönünde bilgi edinilmesi üzerine; 29 Kasım 2019 günü bahse konu adres takibe alınırken kamyonet tarzı araçların depoya
nakli yaptıkları ve kolilerin kargolanarak ambar merkezi üzerinden ülke geneline dağıtımının yapıldığı tespit edildi.

Bu tespit üzerine depoya yapılan operasyonda Hüseyin S.(38) isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Piyasa değeri 700 bin TL olan 72 bin 800 adet cep telefonu, batarya ve şarj aleti ele geçirildi.

Yapılan çalışmalar neticesinde yakalanan ve haklarında “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan işlem yapılan Hasan G, Ramazan H, Osman Vecdi G. ve Hüseyin S. isimli şahıslar ifadelerinin ardından Savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.