SON TV

İstanbul Emniyeti’nden flaş operasyon! Yaşı küçük hırsızların dosyası kabarık çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Kapkaç ve Hırsızlık” konularına karışan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan yaşı küçük şüphelilerin dosyası kabarık çıktı.

İstanbul Emniyeti’nden flaş operasyon! Yaşı küçük hırsızların dosyası kabarık çıktı
  • Yaşam
  • 18 Aralık 2019 15:10

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Esenyurt ilçesi dahilinde “Kapkaç ve Hırsızlık” konularına karışan şahıslar ile İstanbul genelinde “Araçlara Arkadan Çarpmak Suretiyle Kaza Süsü Vererek Gasp” konularını gerçekleştiren şahısları yakalamaya yönelik yapılan çalışmalar kapsamında flaş bir operasyon düzenlendi.

Elde edilen kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde şüphelilerin Esenyurt ilçesi Yeşil Kent Mahallesi’ndeki bir adreste olabilecekleri değerlendirilerek tespit edilen adrese yapılan operasyonda yaşı küçük şahıslar T.Y., S.D., Y.Ç. ve S.K. yakalanarak muhafaza altına alınmış, yapılan aramalarda (2) Adet “Tabanca”, (1) Adet “Tüfek”, (1) Adet “Çalıntı Araç” ele geçirildi.

Yaşı küçük şahısların yapılan sorgulamasında; (3) Adet Yağma, (4) Adet Oto Hırsızlığı, (2) Adet Kapkaç, (1) Adet Gasp, (1) Adet Evden Hırsızlık, (4) Adet Açıktan Hırsızlık konusunun failleri oldukları ayrıca T.Y.’nin (9) yıl, S.D.’nin ise (4) yıl ilamatlıcezaevi firarisi olarak aranıyor olduğu anlaşıldı.

Konu ile ilgili tahkikatın devam ettiği öğrenildi.