SON TV

İstanbul Emniyeti’nden uyuşturucu operasyonu

İstanbul Emniyeti’nden uyuşturucu operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” konusu ile ilgili yürütülen çalışmalarda flaş bir operasyon düzenlendi.

3 Nisan 2020 tarihi saat:20.30 sıralarında ilimiz Fatih ilçesi Kalender Mahallesi, Islah Sokak üzerinde bulunan bir ikamette Metin G. isimli şahsın Uyuşturucu madde ticareti yaptığı bilgisi edinilmesi üzerine bahse konu adres ekiplerimizce takip edilmiş ve ikametten çıkan Celal E.(24) ve Hasan A.(25) isimli şahıslar durumlarından şüphelenilerek durdurulmuş ve şahısların yapılan üst aramalarında 1,30gr. esrar maddesi ele geçirilmiş ve şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Çalışmaların devamında bahse konu adrese geçilerek Metin G.(36) isimli şahıs yakalanmış, şahsın yapılan üst aramasında 1,50gr Bonzai maddesi ile 315TL para ele geçirilmiş ve Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında vermiş olduğu karara istinaden şahsın ikametinde yapılan aramalarda;
– 2 adet şeffaf ve ağız kısmı kilitli poşetlere konulmuş 118gr. (esrar) uyuşturucu madde,
– 4 adet kâğıtlara sarılı hale toplam ağırlığı 10,2gr gelen (bonzai) uyuşturucu madde ele
geçirilmiştir.

Şahısların yapılan sorgularında; Celal E. isimli şahsın (2)“Uyuşturucu Madde Kullanmak”, Hasan A isimli şahsın (4)”Uyuşturucu Madde Kullanmak”, (1)“Mabetten Hırsızlık” ve Metin G. isimli şahsın (2)“Uyuşturucu Madde Kullanmak”, (1)”Resmi Belgede Sahtecilik” konularından suç kayıtlarının bulunduğu belirlenmiştir.

Konu ile ilgili “Kullanmak için Uyuşturucu Bulundurmak” suçundan hakkında işlem yapılan Celal E. ve Hasan A. isimli şahıslar adli makamlarca serbest bırakılmış, 04.04.2020 tarihinde adli makamlara sevk edilen Metin G. isimli şahıs hakkında ise Adli kontrol hükümleri uygulanmıştır.

5/5 (2 Reviews)