SON TV

İstanbul Valiliği’nden kar yağışı ve hava durumu uyarısı

İstanbul Valiliği'nden kar yağışı ve hava durumu uyarısı! Valiliğin resmi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, İstanbul’da fırtına ve kar yağışı fırtına bekleniyor.

İstanbul Valiliği’nden kar yağışı ve hava durumu uyarısı

Bugün yağmur şeklinde devam eden yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmura dönüşmesi beklenmektedir. Cuma günü havanın genellikle parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışının başlayacağı, Cumartesi günü öğle saatlerine kadar kar yağışının devam edeceği tahmin edilmektedir.

Rüzgârın, İstanbul’da Kuzey ve Kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/sa) esmesi bekleniyor. Rüzgârın Cuma gününden itibaren hızını hafifleterek kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklenmektedir.

Hafta sonu gece sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi beklendiğinden il genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin edilmektedir.

Cuma akşam saatlerinde başlayıp Cumartesi öğle saatlerine kadar devam edecek kar yağışının, Avrupa yakası ve güney kıyıları 1 ila 3 cm, Anadolu yakasının iç ve kuzey kesimlerinde 3 ila 5 cm örtü bırakması beklenmektedir.

Meteo Uyarı Kodu: YEŞİL

(Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise tahmin edilmemektedir.)