SON TV

İstanbul Valisi Yerlikaya, depreme ilişkin açıklama yaptı

İstanbul Valisi Yerlikaya, depreme ilişkin açıklama yaptı

Marmara Denizi’nde merkez üssü Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi açıkları olan 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İstanbul başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde de hissedilen depremin ardından İstanbul Valiliği açıklamada bulundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) saat 16.38’deki depremin merkez üssünü Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi olarak açıkladı. İlçeden 18 kilometre açıkta meydana gelen depremin derinliği ise 6,83 kilometre olarak tespit edildi. Marmara Bölgesinde hissedilen depreme ilişkin İstanbul Valiliği açıklama yaptı.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, “AFAD Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre saat 16.38 Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul’da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir. İstanbul, Tekirdağ/ Marmaraereğlisi ve hissedilen tüm il ve ilçelerimize geçmiş olsun.” dedi.

Tekirdağ Valiliği de konuya ilişkin açıklama yaptı. Valiliğin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Marmara Denizi Tekirdağ Marmaraereğlisi açıklarında 24.09.2020 tarihinde saat 16.38 sıralarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir.

Deprem; ilimiz merkez ve ilçeleriyle komşu illerde hissedilmiş olup, deprem sonrasında ilimizdeki AFAD, 110, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Gelişmeler AFAD ve Valiliğimiz tarafından takip edilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”