SON TV

İstanbul’da okullar tatil edildi mi? İstanbul Valisi açıkladı

İstanbul'da olumsuz hava koşulları ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi.

İstanbul’da okullar tatil edildi mi? İstanbul Valisi açıkladı

İstanbul Valiliği’nin sosyal medya hesapları üzerinden pazartesi günü için kar tatili hakkında herhangi bir bilgi yer alıp almadığını merak eden öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. ‘Yarın okullar tatil mi?’ sorusuna yanıt arayan birçok öğrenci, valiliğin ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın resmi sosyal medya hesaplarını takip ediyor. Peki, yarın okullar tatil mi? İstanbul Valisi okullar tatil açıklaması yaptı mı? İşte merak edilenler…

İstanbul’da önceki gün öğle saatlerinde başlayan ve ilerleyen saatlerde hızlanan kar yağışı, kenti etkisi altına aldı. Kar yağışının ardından öğrencilerin gündeminde ‘Yarın okullar tatil olacak mı? soruları yer aldı. Peki, 25 Şubat Pazartesi günü İstanbul’da okullar tatil olacak mı? İşte, kar yağışı sonrası tatil beklentisi olan öğrenciler için bazı detaylar

Yurdun genelinde etkili olan kar yağışları nedeniyle Türkiye beyaza büründü. Özellikle İstanbul’da yılın en yoğun kar yağışı yaşanıyor. Kar yağışının ardından İstanbul’da eğitim gören öğrenciler, yarın okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Önceki senelerde yaşanan yoğun kar yağışları nedeniyle İstanbul Valiliğinden kar tatili açıklaması gelmiş ve okullar tatil edilmişti.

İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL

İki gündür yoğun bir şekilde etkisini gösteren kar yağışının ardından da beyaza bürünmüş İstanbul’un tadını çıkaran öğrenciler, İstanbul Valiliği ve İstanbul Valisi’nin sosyal medya hesaplarını yakından takip ediyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter’dan yaptığı açıklamada ”İlimizdeki olumsuz hava koşullarının ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime bir (1) gün süreyle ara verdik” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: