SON TV

İstanbul’da Suriye zirvesi

Kremlin Dış İlişkiler Danışmanı Yuriy Uşakov tarafından yapılan açıklamaya göre Suriye konulu Türkiye, Rusya, Almanya, Fransa zirvesi Türkiye'de yapılacak.

İstanbul’da Suriye zirvesi

Kremlin Dış İlişkiler Danışmanı Yuriy Uşakov, Suriye konulu Türkiye, Rusya, Almanya, Fransa zirvesini yapmak için ülkelerin mutabakata vardığını açıkladı. Uşakov, zirvenin İstanbul’da yapılacağını belirtti.

Suriye’de muhaliflerin elindeki son büyük kent olan İdlib’e yönelik Esad rejimi ve müttefiklerinin olası operasyonu tartışılırken, Rusya’dan ülkedeki iç savaşın geleceğiyle ilgili kritik bir açıklama geldi.

GÜNDEM SURİYE OLACAK

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Türkiye, Fransa ve Almanya’nın katılımıyla İstanbul’da Suriye konulu bir zirve yapmak istediklerini söyledi. Uşakov, daha önce de gündeme gelen zirve konusunda tüm tarafların onay verdiğini ve danışmanların zirvenin zamanını belirlemeye çalıştığını söyledi.

ZİRVE İSTANBUL’DA

İstanbul’da yapılması planlanan Türkiye, Rusya, Fransa, Almanya zirvesi öncesinde, 7 Eylül’de Tahran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani bir araya gelecek.