SON TV

İstanbullu Gelin, son bölümüyle izleyiciyi ekrana kitledi! Süreyya’yı yıkan istek!

Star tv'nin reyting rekortmeni dizisi İstanbullu Gelin, 86. son bölümüyle ekrana geldi. Haftaya final yaparak ekrana veda edecek olan İstanbullu Gelin'in son bölümünde Esma'nın istediği şey Süreyya'yı şoke etti.

İstanbullu Gelin, son bölümüyle izleyiciyi ekrana kitledi! Süreyya’yı yıkan istek!

Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin, Salih Bademci, Fırat Tanış, Tamer Levent, Dilara Aksüyek, Güven Murat Akpınar’ın başrollerde oynadığı İstanbullu Gelin 86. bölümüyle 24 Mayıs Cuma akşamı ekrana geldi.

Büyük aşkı Garip’in ölümünden sonra iyice çıkmaza giren Esma Boran tek çareyi ölümde buldu ve bunun için Süreyya’ya yalvardı. Bir yandan alzheimer hastalığıyla uğraşan, diğer yandan ise eşi Garip’in ani ölümüyle yıkılan Esma Sultan, Süreyya’dan ölümüne yardımcı olmasını istedi.

Esma’nın bu şok isteği Süreyya’yı da büyük bunalıma sokuyor. Bu istek ise akıllara sezonun ilk bölümünde, Faruk ile Süreyya’nın kızlarının büyüdüğü ve psikoloğa giderek annesini Esma’yı öldürmekle suçladığı sahneyi akıllara getirdi.

Diğer yandan ise evlat edinmek isteyen Adem ve Güneş apar topar evlendi. Adem ve Güneş, Dilara’nın yanına giderek aldıkları evlilik kararını açıkladı. Finalde ise Boranlar konağında Adem ve Güneş’in evliliği aile arasındaki bir yemekle kutlandı.

İstanbullu Gelin son bölüm özeti

Esma’nın konağa dönüşüyle Boranlar için artık yeni bir dönem başlıyor. Bu yeni sürece alışmak herkes için zor olsa da tüm aile bir arada olabilmek için büyük özveri gösteriyor.

Adem’in evliliği ve evlat edinme kararının yankıları aileye nefes aldırıyor. Umutlar yeniden yeşermekteyken Süreyya için bambaşka bir yolun kapısı aralanıyor.

İstanbullu Gelin 86. Yeni bölümde Esma Süreyya’ya, “Beni özgür bırakacaksın, günahsa da benim boynuma.

Sevdiklerinin son isteklerini yerine getirmek kıymetlidir. Süreyya çok canım yanıyor, yoruldum Süreyya. Bana başka çare aratma, Garip gibi ben de huzurlu gideyim.” diyor. Süreyya adeta bir çıkmaza düşüyor ve ne yapacağını bilemiyor.

Daha sonra Yaz’ın sesi duyuluyor. Yaz, “Ne olursa olsun sevgiyi ve şefkati seçen tatlı Süreyya.. Ne de güzel takardı maskesini. Benim annem bir katildi!” diyor.

ETİKETLER: