SON TV

“İstanbul’un Mustafa Çalışkan’ı var!”

İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile ilgili bir yazı kaleme alan Fatih Dünemez, Çalışkan'ı anlattı. Dünemez, "Akdeniz nasıl sırtını Toroslara dayamışsa, İstanbul'un da Mustafa Çalışkan'ı var" dedi. 

“İstanbul’un Mustafa Çalışkan’ı var!”

Gelenhaberler.com yazarı Fatih Dünemez, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı ve onun hayatını kaleme aldı. DHKP-C terör örgütünün kökünü kazıtan ve 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi dik duruşuyla hafızalara kazınan Mustafa Çalışkan’ı anlatan Dünemez, “Akdeniz nasıl sırtını Toroslara dayamışsa, İstanbul’un da Mustafa Çalışkan’ı var” dedi.

15 Temmuz 2016 Hain Darbe Girişimi Gecesi

İŞTE O YAZI

“Bir ad size ne ifade eder? Anlamlandıran, tanımlayan nedir o ismi? Bir çok insan yaşar ve göçer. Ne kadarı kalıcı olabilir bu dünyada? Bir de kişi kendini bir davaya vakfetmişse bu daha da kıymetlidir.

YURDUM İNSANI

Sayın Mustafa Çalışkan. Memleketine sevdalı. Nevşehir’den çıkmış bir değer. Yaşam öyküsünü her yerde bulabilirsiniz. Şurada doğdu, şu okulları bitirdi. Medeni durumu, çocuk sayısı vb. Peki bu şahsı farklı kılan ne? Onu her mücadelede ön safa geçiren. Canını vermekte bir an tereddüt ettirmeyen.

15 Temmuz 2016 Hain Darbe Girişimi Gecesi

İstanbul’da DHKP-C’nin kökünü kazıtan, 15 Temmuz’da görev yerinizi terketmeyeceksiniz emirleri verdiren ve bu uğurda korumaları şehit edilen. Neticede devlet memuru. Mesai saatleri var. Günümüz materyalist dünyasında bu yaptıklarının bir karşılığı yok. İşte burada karakter devreye giriyor. Yiğidin harman olduğu yer Nevşehir’den, onu yetiştiren ailesinden, genlerini aktaran atalarından geliyor bu özellikler. Yüzüne baktığında görüyorsun yaşanmışlığı.

Yıllar onun için daha uzun geçmiş. Gocunmamış. Önce vatan demiş. Yoksa daha kolay hayatlar seçebilirmiş. Ama onun için zor olan bir vatandaşın burnundan akacak kana bile kayıtsız kalabilmekmiş. Herkes büyük laflar ederken o büyük işler yapmış. Yaptıkça da tevazusu ile karşısındakini ezmiş. Akdeniz nasıl sırtını Toroslara dayamışsa, İstanbul’un da Mustafa Çalışkan’ı var. Size kahramanlık gelen yaptıkları onun için sıradan. Herkes aynı doğmuyor bazı insanlar özel amaçla gönderiliyor. Bu insanlar da gerektiği zaman devreye giriyor.

Sonuç olarak, siz evinizde rahat uyuyorsanız bu birileri sizi düşünerek uykusuz kaldığındandır. Bunu sizi büyütürken aileniz yapar. Bir de kendini yok sayıp, konu vatansa gerisi teferruattır diyen Mustafa Çalışkanlar. Sana minnettarız. Yazımı okuyan biri eğer taraf olduğumu düşünüyorsa tarafım. Allah iki dünyada da beni böyle insanlara komşu yapsın.”

Yazıyı kaynağından okumak için tıklayın

MUSTAFA ÇALIŞKAN KİMDİR?

Mustafa Çalışkan, 1968 yılında Nevşehir ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’ de tamamlayarak 1983 yılında Ankara Polis Koleji Sınavını kazandı. 1987 yılında Polis Akademisi’ne girdi ve 1991 yılında mezun oldu.

1991 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla İstanbul, Yalova, Batman, Kırşehir, Sakarya ve Adana illerinde görev yaptı. 2001-2002 yılları arasında BM Polis Barış Gücü’nde (Doğu Timor) , 2005-2006 yılları arasında da Kosova’da BM Polis gücünde görev aldı.

Polis Koleji, Polis Akademisi, Adalet Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Adli Tıp Enstitüsü Yüksek Lisans programından mezun oldu. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını bitirmiştir.

2014 yılı Ocak ayında İstanbul’a atanan Dr. Mustafa ÇALIŞKAN Yıkıcı Bölücü Örgütlerle Mücadele, VİP, Terörle Mücadele Kurslarını görmüştür.
İyi derece İngilizce bilen Dr. Mustafa ÇALIŞKAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ETİKETLER: