SON TV

İşte deprem bölgesinde görevlendirilen Başsavcı ve Savcıların listesi

Adalet Bakanı ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSK) Başkanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla HSK’nın başka illerde görev yapan savcılardan deprem bölgesindeki il ve ilçelere görevlendirdiği savcı sayısı 260’a ulaştı. Görevlendirilen isimler arasında Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Sivas, Samsun, Niğde, Tatvan, Elmadağ, Boğazlıyan, Ceyhan, Mudanya ve Polatlı başsavcıları da bulunuyor, Görevlendirmelerin gönüllülük esasına göre yapıldığı, görev süresi bitenlerin yerine adli hizmetlerin aksamaması için yeni görevlendirmeler yapılacağı öğrenildi.

İşte deprem bölgesinde görevlendirilen Başsavcı ve Savcıların listesi

Kahramanmaraş’taki deprem nedeniyle ilave görevlendirilen savcı sayısı 260’a çıktı. Adalet Bakanı ve HSK Başkanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla HSK başka illerde görev yapan savcılardan Adıyaman’a 49, Elbistan’a 12, Göksun’a 3, Hassa’ya 5, Hatay’a 101, İskenderun’a 14, Kahramanmaraş’a 53, Kırıkhan’a 6, Malatya’ya 2, Nurdağı’na 2, Osmaniye’ye 5, Samandağ’a 8 görevlendirme yapıldı.

LİSTELER GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE YAPILDI
Aksaray, Tatvan, Samsun, Elmadağ, Yozgat, Boğazlıyan, Nevşehir, Ceyhan, Mudanya, Sivas, Niğde ve Polatlı başsavcıları ile İstanbul’dan 7, Ankara’dan 2, Mersin, Konya ve Bursa’dan birere başsavcıvekili bölgelere görevlendirildi. Yapılan görevlendirmelerin gönüllülük esasına göre yapıldığı, sürekli listelerin güncellediği, görev süresi bitenlerin yerine adli hizmetlerin aksamaması için yeni görevlendirmelerin yapılacağı öğrenildi.