SON TV

İşte depremden zarar gören Adana’da yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olarak tespit edilen ve Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen depremde bazı adliyeler hasar görürken, bazı yargı mensupları ve adliye personelinin de enkaz altında kaldığı öğrenildi.

İşte depremden zarar gören Adana’da yargı mensupları ile adliye personellerinin son durumları

İşte Adana’da zarar gören adliye binaları ile enkaz altında olduğu değerlendirilen yargı mensupları ile personellerin son durumları:

Yaşanan deprem felaketinde Adana Bölge Adliye Mahkemesi’nde (BAM) yaralı veya vefat eden hakim, savcı veya personelin olmadığı, bina da ise hafif hasar meydana geldiği öğrenildi.

Adana Bölge İdare Mahkemesi’nde (BİM) Hatay 1. İdare Mahkemesi üyesi Yusuf Engin’in göçük altında olduğu, diğer hakim, savcı ve adliye personelinin durumunun iyi olduğu bilgisi alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığında yaralı veya vefat eden hakim, savcı veya personelin olmadığı, binanın kaplamalarında hafif hasar meydana geldiği öğrenildi.

Aladağ, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Kozan, Pozantı, Tufanbeyli Cumhuriyet Başsavcılıklarında görev yapan hakim, savcı ve personellerin sağlık durumlarında herhangi bir sıkıntı olmadığı, binalarda da hasar meydana gelmediği bilgisi alındı.

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görev yapan hakim, savcı ve personelin sağlık durumunun da iyi olduğu öğrenilirken, deprem nedeniyle adliyenin bodrumunda çatlaklar meydana geldiği öğrenildi.

Karataş Cumhuriyet Başsavcılığında gören yapan yargı mensupları ile personelin sağlık durumlarının iyi olduğu, adliye binasında ise çatlakların meydana geldiği, kolonların patladığı öğrenilirken, bina için 1.5 yıl önce yıkım kararı verildiği bilgisi edinildi.

Yumurtalık Cumhuriyet Başsavcılığında gören yapan hakim, savcı ve adliye personellerinin sağlık durumlarının iyi olduğu, yaralı veya vefat eden yargı mensubu ile personelin bulunmadığı öğrenilirken, hükümet binasında ağır hasar meydana geldiği belirtildi.