SON TV

İşte HSK’nın ihraç ettiği Cumhuriyet Savcıları

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) bu hafta Genel Kurulda haklarında FETÖ terör örgütü ile bağlantıları ortaya çıkan 5 Cumhuriyet Savcısını ihraç etmişti. SONTV ihraç edilen o savcıların görev yerleri ve isimlerine ulaştı.

İşte HSK’nın ihraç ettiği Cumhuriyet Savcıları

Fetullahçı Terör örgütünün yargı yapılanmasına yönelik soruşturmalar devam ederken, haklarında ifade, operasyonel hat, ankesör gibi  örgüt delili bulunan 5 Cumhuriyet Savcısının dosyası HSK’ya geldi. HSK müfettişleri tarafında yapılan detaylı incelemerin ardından 5 kişinin dosyası bu hafta Hakim ve Savcılar Kurulu Genel Kurulunda görüşüldü. Buna göre FETÖ terör örgütü ile iltisaklı olduklarına dair kuvvetli deliller tespit edilen 5 Cumhuriyet Savcısı ihraç edildi.

İŞTE İHRAÇ EDİLEN O SAVCILAR
HSK Genel Kurulunda ihraç edilen Cumhuriyet Savcılarının isimlerine ve görev yerlerine SONTV ulaştı. Buna göre ; Bismil Cumhuriyet Savcısı M.Ç., Kızılcahamam Cumhuriyet Savcısı Y.A., Samsun Cumhuriyet Savcısı Z.B., Yusufeli Cumhuriyet Savcısı E.E. ve Nallıhan Cumhuriyet Savcısı M.D. Fetullahçı Terör Örgütü irtibatlarının ortaya çıkmasının ardından ihraç edilen isimler oldu.