SON TV

İşte yargı teşkilatının merak ettiği o tarih

Yargı teşkilatının merakla beklediği Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Yetki Kararnamesinin ne zaman açıklanacağı merak konusu. SONTV, ilk derece mahkemelerinde görev yapanların müstemir yetkilerinin açıklanacağı tarihe ulaştı.

İşte yargı teşkilatının merak ettiği o tarih

Yargı teşkilatının merakla beklediği Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Yetki Kararnamesi ne zaman ilan edilecek? SONTV, ilk derece mahkemelerinde görev yapanların müstemir yetkilerinin açıklanacağı tarihe ilişkin kulis bilgisine ulaştı. Buna göre; ilk derece mahkemelerinde görev yapanların müstemir yetkilerine ilişkin çalışmalar son hızıyla devam ediyor. HSK Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Sağlık ve kararname tetkik hakimlerinin hazırladığı müstemir yetki kararnamesinde çalışmalarda sona gelindiği öğrenildi. Yetki kararnamesinde çalışmaların en geç bu hafta tamamlanacağı öğrenilirken, kararnamenin cuma günü açıklanması bekleniyor.

HSK Genel Sekreterliği’nce hazırlanan Yetki Kararnamesi taslağının tamamlanmasıyla, Birinci Daire Başkanı Halil Koç ve Birinci Daire Üyeleri kararnameye son şeklini vermek üzere toplanacak. Toplantı sonrası Kararname HSK’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak.