SON TV

İstismarı soruşturan dedektif tecavüzden tutuklandı!

ABD'de cinsel istismar suçlarını araştıran dedektif, 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Çocuğun, dedektifin baktığı dosyalardan birinde mağdur olarak yer aldığı belirtildi.

İstismarı soruşturan dedektif tecavüzden tutuklandı!

ABD’nin Los Angeles kentinde utanç verici bir olay yaşandı. Bölge şerifinin cinsel istismar dosyalarını incelemek için görevlendirdiği detektif tutuklandı. Neil Kimball adındaki dedektifin suçu ise 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmek.

45 yaşındaki detektifin tecavüz ettiği çocukla görevi sırasında tanıştığı belirtildi. Kimball’ın soruşturduğu dosyalardan birinde mağdur olan çocuk daha sonra Kimball’ın tecavüzüne uğradı. Dedektife yöneltilen suçlamalardan biri de çocuğun ifade vermesini engellemek.

Tecavüzün daha önce işlendiği, mağdur çocuğun şu anda 15-16 yaşlarında olduğu belirtildi.

2013 yılında Los Angeles polisi çocuklara yönelik cinsel istismar dosyalarının incelenmesi için özel bir birim kurmuştu. 45 şayındaki Neil Kimball şerif yardımcısı olarak özel birimden sorumluydu. Ancak ABD basınına göre Kimball hakkında 2009 yılında başka bir cinsel suçlama vardı.

2009 tarihinde bir kadın Kimball hakkında istismar suçlamasında bulunduğu belirtiliyor. Kimball’ın aylarca bir kadını rahatsız ettiği daha sonra kadını kendisine dokunması için zorladığı ifade edildi. O dönem suçlamalar delil yetersizliği nedeniyle yaptırımla sonuçlanmadı.

Geçmişinde cinsel tacizle suçlanan birinin cinsel suçları araştırmak için kurulan bölümün başına getirilmesine ilişkin ise soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Ntv

ETİKETLER: