SON TV

İzmir Adliyesi’nde zehirlenme! İzmir Adliyesi boşaltılıyor!

İzmir Adliyesi'nde meydana gelen gaz kaynaklı zehirlenme nedeniyle adliye binasının boşaltıldığı öğrenildi.

İzmir Adliyesi’nde zehirlenme! İzmir Adliyesi boşaltılıyor!

İzmir Adliyesi’nde gaz kaynaklı olduğu sanılan zehirlenme meydana geldi.

İzmir Adliyesi’ne çok sayıda ambulans sevk edilirken, binanın boşaltılmasına başlandı. Arşiv, birinci katlar ve morgun boşaltıldığı öğrenildi.

BİRİ AĞIR 5 KİŞİ YARALANDI

SON TV’nin edindiği bilgiye göre, yangın tüplerinin  periyodik bakımı ve yenilenmesi sırasında tüpün birinin kafasının kopmasıyla çalışan işçiler etrafa yayılan karbonmonoksitten zehirlendi. Olay ardından 5 kişinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

İZMİR BAŞSAVCISI ÖMER FARUK AYDINER AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner konuyla ilgili açıklama yaptı. Aydıner açıklamasında, adliyenin tedbir amaçlı bazı katlarının boşaltıldığını belirtti. Aydıner açıklamasında; “Bugün sabah saat 10 sıralarında adliyenin yıllık yangın tüplerinin periyodik bakımını yapan şirketin elemanları adliyemize geldi, firma elemanları yangın tüplerinin yıllık periyodik bakımını yaptığı sırada bu tüplerden bir tanesinin patlaması sonucu karbonmonoksit gazı dışarıya çıktı. Çıkması sonucu hem bu hatayı yapan Selahattin firma yetkilisi, hem de o sırada yanında bulunan 2 tane adliye personelimiz ilk etapta zehirlenmeye maruz kaldı. Bunlara müdahale eden 2 tane ambulans görevlimiz de hafif şekilde zehirlenmeye maruz kalmıştır.

“BİRİ AĞIR 5 YARALI”

Hastaneye sevk edildiler. 5 kişi toplamda zehirlenmeye maruz kaldı. Bunlardan bir tanesinin durumu kritik, firma yetkilisinin… Diğer yaralıların durumu iyi, hafif derece yaralanmaları mevcut. Biz gerekli önlemleri aldık adliyede. Şu an AFAD ekibini bekliyoruz. Gaz ölçümlerini yapacağız. Adliye tamamen boşaltılmadı. Tebdir amaçlı zemin kat ve bodrum katını boşalttık. Çıkan karbonmonoksit gazının zemine çökme ihtimaline karşı, başka zehirlenmeler olmasın diye tedbiren bodrum ve zemin katını boşalttık. Diğer katlarda hizmetimiz devam etmektedir.

“SABOTAJ DEĞİL İHMAL GÖZÜKÜYOR”

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı olarak soruşturma başlattık. İlk etapta bir sabotaj görülmüyor. Bir ihmal gözüküyor. Firma yetkilisinin ihmali sonucu gaz kaçağının daha doğrusu yangın tüpündeki karbonmonoksit gazının dışarı çıktığını şu an ön gelen bilgiler ve delillere göre görüyoruz. Şu an itibariyle bir sabotaj bulgusu yok ancak soruşturmayı derinleştiriyoruz. Farklı bir gelişme olduğunda paylaşacağız.”

Ä°zmir Adliyesi'nde zehirlenme

Ä°zmir Adliyesi'nde zehirlenme

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: