SON TV

İzmir merkezli 56 ilde FETÖ’ye darbe!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün TSK yapılanmasına yönelik yeni bir operasyonun düğmesine bastı. Operasyon kapsamında 119’u aktif görevde 167 şahıs hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 100’ünün yakalandığı öğrenildi.

İzmir merkezli 56 ilde FETÖ’ye darbe!

FETÖ/PDY’nin sözde TSK yapılanmasına yönelik Milli Savunma Bakanlığı, MİT Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve ilgili Kuvvet Komutanlıkları ile koordineli olarak yürütülen planlı operasyonlar dizisinin 5. Aşaması kapsamında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yeni bir operasyon talimatı verildi.

Örgüt içerisinde faaliyet gösteren, mahrem imamlarla ankesörlü telefonlardan irtibat kurdukları tespit edilen 167 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

119’U TSK’DA MUVAZZAF

Ayrıca, 167 şüpheliden 119’nun hala TSK içerisinde aktif görevde olduğu öğrenildi. Operasyon kapsamında 56 ilde şüphelilerin gözaltına alınması için operasyon başlatıldı.

100 KİŞİ GÖZALTINDA

Operasyon kapsamında, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ve İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 167 şüpheliden 100’ü gözaltına alındı. İzmir Emniyet ve Jandarması’nın ilk ortak operasyonu olması dikkat çekti.