SON TV

İzmir’de feci kaza: Otobüs Menderes’te kanala devrildi

İzmir'de kaçak göçmenleri taşıyan kamyon devrildi. İlk belirlemelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 22 göçmen hayatını kaybetti. Yaralı sayısının ise 13 olduğu öğrenildi.

İzmir’de feci kaza: Otobüs Menderes’te kanala devrildi

İzmir’de kaçak göçmenleri taşıyan kamyon, Menderes çayına devrildi. İlk belirlemelere göre kazada aralarında çocukların da bulunduğu 22 kişi öldü. Kazada yaralananların sayısı ise 13 olarak açıklandı.

İzmir’de, Yunanistan’a gitmeyi planlayan yabancı uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu kamyon, Menderes’te dere yatağına uçtu.

Aydın’dan İzmir yönüne ilerleyen kamyon, otoban çıkışında Küçük Menderes tarafında yoldan çıkarak sulama kanalına devrildi.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kazada ilk belirmelere göre aralarında çocukların da bulunduğu 22 kişi hayatını kaybetti.

SÜRÜCÜNÜN İLK İFADESİ

Ntv’nin haberine göre; kazadan yaralı kurtulan kamyon sürücüsü Mustafa Yılmaz (35), hastane polisine verdiği ilk ifadede, ’09’ Aydın plakalı kamyonu ile saat 03.00’te Söke’den yola çıktığını, Sazlıköy’ü geçtikten sonra mültecileri kamyona aldığını ve yakıtı olmadığı için Selçuk otobanına girdiğini, kazanın olduğu Kısıkköy bölgesinde ise önüne beyaz aracın çıktığını, çarpmamak için ani hareket yaptığını ve kavşakta kontrolü kaybederek, dereye uçtuğunu söyledi.

Kamyonda kaç kaçak göçmenin olduğu henüz bilinmiyor. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı, kaçak göçmenleri taşıyan kamyonun devrilmesi sonucu 22 kişinin öldüğü kazaya ilişkin soruşturma başlattı.

ETİKETLER: