SON TV

İzmir’de FETÖ’nün kalbine operasyon: 31 gözaltı

İzmir’de FETÖ’nün kalbine operasyon: 31 gözaltı

İzmir’de bu sabah adresleri tespit edilen FETÖ’nün gaybubet evleri basıldı. 31 şüpheli yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İzmir Tem Şube Müdürlüğü tarafından FETÖ’nün firari mensuplarının saklandığı, gizli örgütsel faaliyetlerinin yürütüldüğü, örgütsel olarak “gaygubed” tabir edilen Hücre Evi yapılanmasına yönelik yapılan tespitler sonrasında, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca alınan yakalama, gözaltı, arama ve el koyma kararına istinaden harekete geçildi.

İzmir ili genelinde 27 adrese bu gece saat 02.00 itibariyle operasyon yapıldı. Aralarında mahrem yapı içerisinde görev alan, örgütün gizli haberleşme sistemi olan Bylocku kullandıklarından dolayı hakkında arama kararı olan ve halen örgütsel faaliyetlerine devam eden şüpheliler vardı.

SÖZDE BÖLGE VE İL SORUMLULARI
Aralarında Gediz büyük bölge hadimi, güncel Buca il hususi sorumlusu, güncel Hatay ili sahil eyaleti imamı, güncel İzmir Büyükşehir üniversite mesulü, Buca bölgesi eyalet talebe mesulu, güncel Buca eyalet üniversite mesulü, Bornova il üniversite mesulü, İstanbul ilinde büyük bölgeci, güncel Hatay ili sahil eyaleti talebe mesulünün de bulunduğu 31 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

YÜKLÜ MİKTARDA PARA BULUNDU

Bahse konu hücre evlerinde yapılan aramalarda halen cezaevinde yatan veya firari olarak aranan örgüt mensuplarına verilmek üzere örgüte müzahir şahıslardan toplanan poşetlenmiş şekilde 203 bin 950 TL, 3 bin 380 Avro, 68 bin 350 Amerikan Doları (toplam 670 bin TL değerinde) para, bir miktar ziynet eşyası, gizli haberleşme ve veri aktarımının sağlanması için özel program yüklenmiş toplam 54 tablet Bilgisayar ve cep telefonu ele geçirildi.

Tahkikat çok yönlü olarak Tem Şube Müdürlüğünde devam etmektedir.

Kaynak: SABAH