SON TV

Jennifer Grout Ramazan paylaşımı mest etti

Jennifer Grout Ramazan paylaşımı mest etti

2013 yılında Lübnan’da katıldığı ‘Turbs Got Talent’ adlı yarışma programı ile adını duyuran Jennifer Grout, Ayet-El Kürsi okuduğu anları sosyal medya hesabından paylaştı. Yıllar önce katıldığı müzik yarışmasıyla tanınan, ardından müziğe ara veren Jennifer Grout, Kuran’dan okuduğuvideosu ile yeniden dikkat çekti.

Şarkıcı, paylaşımının kısa sürede büyük ilgili görmesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu kadar popüler olacağıma dair hiçbir fikrim yoktu. Dünyanın her yerinden “Meşhur oldun, çok güzel okuyorsun” diye mesajlar alıyorum. Hala taklit aşamasındayım. Alıntıların hepsi, okuma tekniklerine çok hayran olduğum Muhammed Sıddık El-Minshawi tarzında. Kur’an’ı keşfetmek ya da dinlemek isteyen herkes için Kuran’ın erişilebilir olduğunu göstermek istedim.”

“Kur’an-ı Kerim okunuşu kendi başına bir sanattır” diyen Jennifer Grout, Arap müzik öğretmeninin Kur’an okunuşlarını dinlemesini önerdiğini ve birçok Arap müzik ikonunun Kur’an’ı okumaya başladığını da söyledi.

ABD’li şarkıcı, kendisinin neden böyle bir şey yaptığını soranlara da “Ayet-El Kürsi’yi okuduğumdan sonra merak eden herkes için, “Evet, ben Müslümanım. 2013’te Fas’ta İslam’ı kabul ettim. Kısa bir süre önce 5 vakit namaz kılmaya başladım. Ayrıca bu yıl Ramazan ayında oruç tutmayı planlıyorum ve Ramazan’ı dört gözle bekliyorum.”

“Zekat pratiği yapmak için daha cömert olmaya çalışıyorum. Dini eksiklerimi tamamlamayı ve kendimi eğitmeye çalışıyorum. Kur’an’ın anlamı, İslam’ın tarihi hakkında daha fazla şey öğrenmeye çalışıyorum. Camilerden okunan ezan iç huzurumu ve sevincimi artırdı. Şimdi kızıma da aynı duyguları yaşatmak için çalışıyorum” sözleriyle yanıt verdi.