SON TV

Kadir Şeker’e 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi istendi

Konya'da, kız arkadaşını darp ettiği iddia edilen Özgür Duran adlı kişiyi engellemek isterken ölümüne yol açtığı iddia edilen 20 yaşındaki Kadir Şeker'in 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi istendi.

Kadir Şeker’e 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi istendi

Konya’da 5 Şubat 2020’de Sevgilisi Ayşe Dırla’yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgür Duran’ı (32), engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker’in (20) yargılandığı davanın 3’üncü duruşması gerçekleşti.

Şeker hakkında 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi ve haksız takrim indiriminin de en üst seviyeden uygulanması talep edildi.

NE OLMUŞTU?

Antalya’dan Konya’ya gelerek yerleşen Ayşe Dırla ve Özgür Duran çifti, Konya’nın ilçelerinden Selçuklu’da bulunan birlikte yaşadıkları evde tartıştı. Evden çıkarak Piri Reis Parkına gelen Ayşe Dırla’nın peşinden Özgür Duran da parka geldi.

İddiaya göre Duran, burada Dırla’yı dövmeye başladı. O sırada parktan geçmekte olan Kadir Şeker de olayı görerek müdahale etmek istedi. Duran ve Şeker arasında çıkan arbedede, Şeker’in elindeki bıçak, Duran’ın kalbine isabet etti. Özgür Duran, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Tıp fakültesine girmek için üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker ise gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi.

TOPLAMDA 19 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Soruşturma neticesinde Şeker hakkında, ‘kasten adam öldürme’ suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, yargılamanın ömür boyu hapis cezası istemiyle yapılması, verilecek cezanın ise tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla kadar olması talep edildi. Ayrıca, ‘yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları’ kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

Öte yandan ilk ifadesinde Duran’ın kendisini dövdüğünü, Şeker’in ise kurtarmak için müdahale ettiğini söyleyen Ayşe Dırla, daha sonra ifadesini değiştirerek Duran’ın kendisini dövmediğini ve yalnızca tartıştıklarını söyledi. Dırla ayrıca, Şeker’in yanlarına en başından elinde bıçakla geldiğini öne sürdü.