SON TV

Kandilli Rasathanesi son depremler | Deprem için neler söylendi?

Akdeniz'de 4.2 şiddetinde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesinin son depremler için yorumu ne oldu? Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü dün gece Akdeniz'de yerin 5 kilometre derinliğinde deprem olduğunu duyurdu.

Kandilli Rasathanesi son depremler | Deprem için neler söylendi?

Akdeniz’de 4.2 şiddetinde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesinin son depremler için yorumu ne oldu? Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü dün gece Akdeniz’de yerin 5 kilometre derinliğinde deprem olduğunu duyurdu. İşte Kandilli’den yapılan son depremlerle ilgili açıklamanın detayları…

AKDENİZ’DE MEYDANA GELEN SON DEPREM

Kandilli Rasathanesi resmi internet sitesinde Akdeniz’de yerin 5 kilometre derinliğinde saat 21.13’te 4,2 şiddetinde deprem oluştuğunu duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü’nün verilerine göre Akdeniz’de 4.2 şiddetinde deprem oluştu. Yerin 5 kilometre altında gerçekleşen depremde herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.

12 EYLÜL SABAHI ANTALYA’DA DEPREM MEYDANA GELDİ

AKDENİZ’de Richter Ölçeği’ne göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin verilerine göre Akdeniz’de Richter Ölçeği’ne göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Antalya’nın Kumluca ilçesinin 65.45 kilometre açığında saat 09.21’de, 40.19 kilometre derinlikte kaydedilen deprem Antalya’nın bütün ilçelerinde Burdur ve Isparta’da da hissedildi.

Antalya’da dün sabaha karşı da Döşemealtı ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, bu deprem de Antalya’nın tamamında ve Burdur ile Isparta’nın bazı ilçelerinde hissedilmişti.

TÜRKİYE’DEKİ YAŞANAN SON DEPREMLER

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) verilerine göre Türkiye’de kaydedilen son depremleri de aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

SON DEPREMLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

“YIKICI DEPREMLER OLARAK BEKLENMEZLER”

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz ise depremle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

Daha önce hatırlarsanız dün Antalya’da bir deprem olmuştu, 4.8. Hemen Antalya Döşemealtı bölgesinde. Fakat depremin ilginç özelliği 100 km derinde olması. Bugün olan deprem de 60 km derinde. Bunlar yüzeyde olan olaylar değil, yerin altında olaylar.

ETİKETLER: