SON TV

Kanye West’in ABD Başkanlığı hayali 11 günde bitti

Kanye West’in ABD Başkanlığı hayali 11 günde bitti

Amerikalı ünlü rapçi Kanye West, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) 2020 Başkanlık adaylığını açıklayalı henüz 11 gün olmuştu. Ancak West’in adaylığını geri çekti.

11 GÜNLÜK BAŞKANLIK RÜYASI

West’in danışmanı Steve Kramer, New York Magazine’in haber sitesi The Intelligencer’a konuştu. West’in oylamaya girebilmesi için kritik olan Florida ve Güney Karolayna eyaletlerinde imza toplamakla görevli olan Kramer, West’in adaylıktan çektiğini duyurdu. Kramer, imza toplama çalışmalarının iyi gittiğini de belirterek West hakkında iyi ya da kötü bir şey söylemeyeceğini ifade etti.

Kramer, “Herkesin bir şeye neden karar verdiği konusunda kişisel fikirleri var. Başkanlık için yarışmak bir kişinin üzerinde düşünüp taşındığı en zor şeylerden biri olmalı”şeklinde konuştu.

Reality show yıldızı Kim Kardashian ile evli olan West’in, 4 Temmuz’da açıkladığı ABD başkanlık adaylığı macerası 11 günde sona erdi.

KİMİ DESTEKLEYECEĞİ BELLİ DEĞİL

Adaylık açıklamasında “Tanrı’ya inanarak, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek Amerika’nın vaatlerini gerçeğe dönüştürmeliyiz. ABD Başkanlığı için yarışıyorum!” diyen West’in sloganı ise “VISION2020” idi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da West’e “Benim tam desteğim senindir” mesajıyla desteğini açıklamıştı. West ve destekçisi Musk’ın kimi destekleyeceği ise henüz belli değil.

Daha önce mevcut başkan Donald Trump’ı destekleyen West, bir süre önce artık Trump’ı desteklemeyeceğini açıklamıştı.

West’in adaylığıyla ilgili Fox News’e konuşan Trump, bir başkasına karşı kendisini destekleyeceğini sandığını söylemişti.