SON TV

Kar ne zaman yağacak? İşte kar yağacak iller!

Sıcaklıklarının birden düşerek yağışlı havanın gelmesiyle, kar ne zaman yağacak? sorusu akıllara geldi. Özellikle Marmara Bölgesi için uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde yurt genelinde sıcaklıkların 6-12 derece azalacağını duyurmuştu. Peki, kar ne zaman yağacak? İşte kar yağacak iller...

Kar ne zaman yağacak? İşte kar yağacak iller!

Hava sıcaklarının mevsim normallerine yaklaşmasıyla birlikte, kar yağışının ne zaman gerçekleşeceği vatandaşların gündemindeki konu oldu. İç Anadolu’da bulunan 5 il için kar yağışı uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara bölgesinde ise 4 ila 6 derece arasında düşüş yaşanacağını açıkladı. Peki, özellikle İstanbul ve Ankara gibi metropol kentlerde merakla beklenen kar ne zaman yağacak? İşte, MGM’den alınan hava durumu bilgileri

KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı verilere göre önümüzdeki 4 gün boyunca Marmara bölgesinde kar yağışı beklenmezken, Kayseri, Sivas, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat’ta kısa süre içinde kar yağışının başlaması bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin doğusu ile İstanbul’da aralıklı yağmur ve sağanak öngörülüyor.

Bölgede sıcaklığın 4 ila 6 derece azalacağı tahmin edilirken rüzgarın; kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İŞTE 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU

SEZONUN İLK KARI YAĞDI!

Son günlerde Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk havaların ardından beklenen oldu. Erzurum,Bolu, Kocaeli’de Kartepe ve Kartalkaya kayak merkezlerine ve Bursa Uludağ’a sezonun ilk karı yağdı.

Bolu kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Kartalkaya Kayak Merkezi’nde dün akşam saatlerinde başlayan sağanak, yerini kara bıraktı. Geceden itibaren etkili olan yağışın aralıklarla devam ettiği Kartalkaya’da, kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı.

Kocaeli’nin zirvesinde bulunan ve İstanbul’a yaklaşık 1,5 saat mesafede olan Kartepe’deki kayak merkezine de sezonun ilk karı düştü.

Bolu kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Köroğlu Dağı’nda yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde dün akşam saatlerinde başlayan sağanak, yerini kara bıraktı. Geceden itibaren etkili olan yağışın aralıklarla devam ettiği Kartalkaya’da, kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı.

Kütahya’nın Domaniç ilçesindeki yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı ve sis, ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor.

Domaniç-İnegöl karayolu Kocayayla mevkisinde sabah saatlerinde başlayan mevsimin ilk kar yağışı, sürücülere zor anlar yaşattı.