SON TV

Kararname çalışmaları ne aşamada…İşte son dakika kulis bilgileri

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesinin, 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararname çalışmaları devam ediyor. Genel Sekreterlik taslak metin üzerindeki çalışmalarını sürdürürken, önümüzdeki günlerde taslak metnin HSK Birinci Dairesine gönderileceği öğrenildi.

Kararname çalışmaları ne aşamada…İşte son dakika kulis bilgileri

Yargı teşkilatının merakla beklediği kararnamenin ilan edilmesine günler kala yargı kulisleri hareketli günler geçiriyor.

Genel Sekreterlik taslak metin üzerindeki çalışmalarını sürdürürken, önümüzdeki günlerde taslak metnin HSK Birinci Dairesine gönderileceği öğrenildi.

2022 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararnamesi 5 bin 75 Adli, 351 İdari Yargı mensubunu kapsamıştı. Kararname kapsamında; 33 il başsavcısı değiştirilmiş, yeni kurulan 3 bölge adliye mahkemesine başsavcı ataması yapılaştı. Ayrıca 3 bölge adliye mahkemesinin de başsavcısı değişmişti.

2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararnamesinde de geçtiğimiz yıl olduğu gibi birçok il başsavcısının değişeceği öğrenilirken, önümüzdeki günlerde değişmesi muhtemel il başsavcılarına ilişkin kulis bilgilerini siz değerli okurlarımızla paylaşacağız. Kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgilerini öğrenmek için SONTV’yi takipte kalın.