SON TV

Kararnameye tepki olarak istifa eden o başkandan ilk açıklama

HSK Yaz Kararnamesi ile BAM Daire Başkanlığı görevinden düz Hakimliğe getirilen yargıç, kararnameye tepki göstererek emeklilik dilekçesi verdi. İstifasının ardından ilk defa yakın çevresine konuşan o hakim, kimseye kırgın olmadığını söyledi.

Kararnameye tepki olarak istifa eden o başkandan ilk açıklama

HSK Yaz Kararnamesi ile yaklaşık 5 bin hakim savcı yer değiştirdi. 33 ilin başsavcısı değiştirilirken birçok ile yeni başsavcı vekilleri görevlendirildi. Kararname kapsamında BAM Daire Başkanlığı görevinden düz hakimliğe çekilen isimler de oldu. Bunlar arasında İstanbul BAM Daire Başkanı Erdoğan Şimşek de bulunuyor. Küçükçekmece Hakimliği’ne getirilen deneyimli yargıç, kararname ardından HSK Genel Sekreterliği’ne ulaştırılmak üzere İstanbul BAM Başkanlığı’na emeklilik dilekçesi verdi.

17/25 Aralık sürecinde İstanbul Adliyesi’nde kritik kararlara imza atan, 15 Temmuz’un ardından ise bir süre Sulh Ceza Hakimliği yaparak darbecileri sorgulayan Şimşek, istifasının ardından yakın çevresine konuştu.

KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM

Hiç kimseye kırgın olmadığını söyleyen Şimşek, Türkiye’nin en zor dönemlerinde devletinin yanında olduğunu, kritik kararlara imza attığını söyledi.

Yaptığı hizmetlerin ortada olduğunu yakın çevresine aktaran Şimşek, istifasının zor bir karar olduğunu ifade etti.