SON TV

Kaşıkçı’nın kolundaki akıllı saat önemli bir ipucu olabilir

Reuters'a konuşan iki Türk yetkili, Cemal Kaşıkçı'nın cep telefonuna bağlı bir Apple Watch saat taşıdığını, bu saattin Kaşıkçı'nın akıbetiyle ilgili önemli ipuçları verebileceğini belirtti

Kaşıkçı’nın kolundaki akıllı saat önemli bir ipucu olabilir

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na 2 Ekim’de girdikten sonra haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruşturma süreci devam ederken Reuters’a konuşan iki Türk yetkili, Kaşıkçı’nın telefonuna bağlı bulunan ‘Apple Watch’ akıllı saatin Kaşıkçı’nın akıbetiyle ilgili önemli bir ipucu olduğunu belirtti.

Kaşıkçı için adli tıp ve olay yeri inceleme ekiplerinin Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girmesi bekleniyor.

Bu arada, Suudi Arabistan Başkonsolosu’nun rezidansına girip girilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

‘APPLE WATCH’ ÖNEMLİ İPUCU

Öte yandan, Reuters’a konuşan iki Türk yetkili, Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice’ye bıraktığı cep telefonuna bağlı olan bir Apple Watch saat taşıdığını, akıbeti konusunda bu saatten gelen verilerin önemli ipuçları verebileceğini söyledi.

Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim’de saat 13.14’te Suudi Arabistan’ın Levent’teki İstanbul Başkonsolosluğu binasına girdi.

O tarihten sonra Kaşıkçı’dan bir daha haber alınamamıştı.

Kaşıkçı’nın kaybolduğu gün Suudi Arabistan’dan iki uçakla gelen 15 kişilik ekibin, konsolosluğa girdikleri, daha sonra ise ülkelerine geri döndükleri ortaya çıkmıştı.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: