SON TV

Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz: Yaşadığına dair umudum var

Kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Hala yaşadığına dair umudum var. Mesele ülkeler ve devletlerin alanına girdi. Bu nedenle açıklama yapmayı uygun görmüyorum" açıklamasında bulundu

Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz: Yaşadığına dair umudum var

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz yaptığı açıklamada, “Hala yaşadığına dair umudum var. Kesin açıklamayı bekliyorum.  Mesele çok hassas, şu ara sessiz kalmak benim için daha iyi” ifadelerini kullandı.

Cengiz, “Hala yaşadığına dair umudum var. Kesin açıklamayı bekliyorum. Mesele ülkeler ve devletlerin alanına girdi. Bu nedenle açıklama yapmayı uygun görmüyorum. Mesele çok hassas, şu ara sessiz kalmak benim için daha iyi” ifadelerini kullandı.

TÜRK YETKİLİLERİN YETENEKLERİNDEN EMİNİM

Hatice Cengiz, daha önce konuyla ilgili olarak Washington Post gazetesine yazdığı makalede, “Türk yetkililerin durumu yakından takip ederken yaptıkları çalışmalara tanıklık ettim. Türk hükümet yetkililerinin (bu konuyu çözme anlamında) yeteneklerinden eminim. Şu anda da Başkan Trump ve eşi Melania Trump’tan, Cemal’in ortadan kaybolması konusunu aydınlatmaya yardımcı olmalarını rica ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

0/5 (0 Reviews)