SON TV

Kayıp Ecrin bebek hakkında flaş gelişme! Ecrin’in üvey amcası şüpheli…

Tüm Türkiye, Ecrin Kurnaz hakkındaki son dakika gelişmelerini merak ediyor. Samsun'un Vezirköprü ilçesinde kaybolan 1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ın üvey amcası Özkan Kurnaz'ın Ecrin'i arayan görevlilerle olan konuşması Müge Anlı ile Tatlı Sert stüdyosundaki herkesi şok etti. Başta Müge Anlı olmak üzere; herkes Özkan Kurnaz'ın o konuşmaları neden yaptığını merak ediyor. Kayıp Ecrin bulundu mu? Haftanın ilk günü olan 20 Mayıs Pazartesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Ecrin hakkındaki son dakika ayrıntıları ortaya çıkıyor...

Kayıp Ecrin bebek hakkında flaş gelişme! Ecrin’in üvey amcası şüpheli…

1.5 yaşındaki Ecrin Kurnaz’ı kim veya kimler kaçırdı? Yaklaşık iki haftadır kayıp olan Ecrin hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Türkiye, Ecrin’in kaybolmasını ve arama çalışmalarını anbean Müge Anlı’dan öğrendi. Bilindiği gibi Ecrin’in annesi Sevcan Kurnaz, kocasının yeğeni Deniz Kurnaz ile yasak aşk yaşamış, kocasının ölümünden sonra da Deniz Kurnaz ile evlenmişti. Ecrin’in üvey amcası Özkan Kurnaz, aynı zamanda abisi ile yengesinin ilişkisini dayısına itiraf eden isim olmuştu. Özkan’ın itirafları ortaya çıktı; işte son dakika haberinin detayları!

Hacer Kurnaz; Ecrin kaybolduktan sonra oğlu Özkan Kurnaz’a: “Oğlum bu işi sen yaptıysan bana söyle bana gerçeği anlat” dediğini ifade etti. Müge Anlı gelişmeleri şöyle yorumladı: Hacer Kurnaz’a dönerek “ya bu çocuğun başına sen bir iş getirdin aramadın veya Özkan bir iş getirdi aramadı, gerçek ortaya çıkacak.”

Özkan’ın Ecrin için yetkililere; “eğer bu çocuk boğulmuşsa, gömülmüşse üzerinde parmak izi çıkar mı?” diye sorduğu ortaya çıktı. Özkan Kurnaz bu soruyu sorduktan sonra traktörle 2 saat ortadan kayboldu. Müge Anlı’da yer alan iddiaya göre, Özkan bu bilgiden sonra Ecrin’in yerini değiştirmek için ortadan kayboldu.

Hacer Kurnaz; Ecrin’in kaybolmasıyla ilgili anne ve babasının da şüpheli olduğunu iddia ederek Deniz Kurnaz ve Sevcan Kurnaz’ı suçladı. Özkan Kurnaz, Müge Anlı’ya şu soruyu sordu: “Ben kendimi masum olduğuma çocukla bir ilgim olmadığına nasıl inandırırım?” Müge Anlı ise şu cevabı verdi; “ben sana bir şey diyeyim mi, beni inandıramazsın!”

“İSTİSMAR EDİLİP BOĞULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞSE BELLİ OLUR MU?”

İbrahim Kurnaz, Ecrin bebeğin üvey amcası Özkan Kurnaz’ın, Zeynal adında bir beyefendiye telefonda, “Çocuk istismar edilmişse ve sonra da boğularak öldürülmüşse belli olur mu?” dediğini ileri sürdü.

Müge Anlı ayrıca Hacer Kurnaz’a şu ifadeleri kullandı: “Ablacım senin köyde bu çocuğu aradığına dair hiçbir emare yok, sen Ecrin’i hiç aramamışsın ki!.”

Suçlamaların göbeğindeki Özkan Kurnaz, hem annesi Hacer Kurnaz’a hem de yengesi Sevcan Kurnaz’a “Siz bir şeyler biliyorsunuz ama anlatmıyorsunuz, suçlu kim olursa olsun bildiklerinizi anlatın.” dedi.

ECRİN KURNAZ’A NE OLMUŞTU?

DHA’nın haberine göre, Vezirköprü ilçe merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıktaki Alancık Mahallesi’nde oturan Kurnaz ailesinin kızları Ecrin, 7 Mayıs Salı günü öğle saatlerinde, evlerinin önünde oynarken kayboldu. Yapılan aramalarda 16 kilometrekarelik alanı didik didik tarayan ekipler, Ecrin’e ait iz bulamadı.

TOPRAKTAN NUMUNELER ALINDI

Cumhuriyet savcısının da gelerek, izlediği kazı çalışmalarında ‘Abrek’, aynı bölgede tekrar tepki verdi. Kazı yapılan bölgedeki 3 noktadan, inceleme yapılmak üzere, toprak numuneleri alındı. Gece ara verilen kazı çalışmalarına, bugün sabahın erken saatlerinde devam edildi. Kazı yapılan alanda elektrik direği bulunması üzerine YEDAŞ ekipleri bölgeye geldi. Bir görevli, elektrik direğindeki telleri ayırdı ardından ‘Abrek’, tekrar bölgeye getirildi. Alanda arama yapan ‘Abrek’, yine tepki verdi. Bunun üzerine iş makinesiyle kazı çalışmaları yoğunlaştırıldı.

KÖPEĞİN TEPKİ VERDİĞİ YERDE KAZIYA BAŞLANDI

Bölgede sürdürülen aramalar sırasında dün akşam saatlerinde AFAD’ın ‘Abrek’ isimli kadavra köpeği, küçük kızın kaybolduğu evin yaklaşık 70 metre aşağısındaki ağacın dibinde tepki verdi. Bunun üzerine kayıp Ecrin soruşturmasını yürüten savcılığın kararıyla alanda kazı yapılması kararlaştırıldı. Gece yarısı bölgeye gelen jandarma ekipleri, kadavra köpeğinin tepki verdiği alanda önce kazma küreklerle ardından iş makinesiyle kazıya başladı.

ESKİ BİR ÇOCUK GÖMÜLMÜŞ OLABİLİR’

Bölgede jandarma tarafından güvenlik önlemleri alınırken, ekipler de Ecrin’i arama çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti. Kazı çalışmalarını küçük kızın dedesi Nuri Kurnaz da izledi. Kazı çalışmalarıyla ilgili konuşan Kurnaz, “Kazının neyle ilgili olduğu belli değil. Tarama köpeğimiz orada bir koku sezmiş, bakılacak. Eskiye dönük. ’25- 30 sene eski bir çocuk gömülmüş olabilir’ diyorlar. Bakılacak, bakacağız ne çıkacak. Dün akşamdan bu yana çalışma yapılıyor daha henüz hiçbir şey çıkmadı. Benim de 3 çocuğum vefat etmişti. 3’ünün de mezarları, mezarlıkta gösterebilirim” dedi.

Sabah