SON TV

Kayıp Evrim davasında önemli gelişme!

Mahkeme, Tokat’ta kaybolan Evrim Atış’ın verdiği çelişkili ifadeler nedeniyle tutuklanan anne babası hakkında kararını açıkladı. Evrim'in babası Burhan Atış'ın tutukluluğunun devamına karar verilirken annesi Dilek Atış, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

Kayıp Evrim davasında önemli gelişme!

Tokat’ın Turhal ilçesinde, 10 Temmuz günü, yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken kaybolan Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü 3,5 yaşındaki Evrim Atış’ın anne babası, olayla ilgili verdiği çelişkili ifadeler nedeniyle tutuklanmıştı. Evrim’in babası Burhan Atış’ın tutukluluğunun devamına karar verilirken annesi Dilek Atış, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Turhal’da yaşayan Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü Evrim Atış, 10 Temmuz günü sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Sati Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in arkasından geldiğini gören Sati Atış, gelini Dilek’e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Bir süre sonra geri dönen Sati Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Bunun üzerine aile fertleri, çevrede arama yaptı; ancak Evrim bulunamadı. Ailenin ihbarı üzerine yaylaya jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi, bölgede arama çalışması başlatıldı.

 ANNE BABASINDAN ÇELİŞKİLİ İFADELER

Aramalar sürerken çelişkili ifadeler veren Evrim’in annesi Dilek ve babası Burhan Atış gözaltına alındı. Evrim’i en son çadırın önünde kardeşi 1,5 yaşındaki Sati ile oynarken gördüğünü, bu sırada kendisinin ahıra gittiğini, döndüğünde ise kızını göremediğini söyleyen anne Dilek ile baba Burhan Atış, 23 Temmuz günü tutuklandı. Baba Burhan Atış’ın, Evrim için “Traktörden düşüp, öldü; gömdüm” dediği, ardından da bu ifadesini değiştirdiği belirtildi.

ANNE SERBEST BIRAKILDI

Bu gelişmenin ardından dosyayla ilgili değerlendirme yapan Turhal 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi, Evrim’in, Zile Cezaevi’nde bulunan annesi Dilek Atış’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. Baba Burhan Atış’ın ise tutukluluğunun devamı kararlaştırıldı. Anne Dilek Atış’ın tahliye yazısının cezaevine ulaşmasının ardından salıverileceği öğrenildi.

0/5 (0 Reviews)