SON TV

Kendilerine polis süsü verip yağmaladılar! Emniyetten operasyon

Kendilerine polis süsü verip yağmaladılar! Emniyetten operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince “Polis Süsü Verilmek Suretiyle Yağma” konusu ile ilgili yapılan çalışmalarda yeni bir gelişme yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, 12 Mayıs 2020 tarihi saat 20.30 sıralarında Bağcılar ilçesi Yüzyıl Mahallesinde Pakistan uyruklu Muhammed A. (18) ve Muhammed N. (22) isimli iki şahsın kendisini polis olarak tanıtan bir şahıs tarafından 1 adet cep telefonu ve 500 TL para gasp edildikleri yönünde bilgi edinilmesi üzerine, olay yeri ve çevresinde yapılan detaylı araştırmalar ve şahsın kaçış istikametinde bulunan güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde şüpheli şahsın Esenler ilçesi Oruç Reis Mahallesinde bulunan bir ikamete girdiği tespit edildi.

İkametteki yabancı uyruklu şahıslarla yapılan görüşmede kendilerini polis olarak tanıtan şahısların içeri zorla girerek Pakistan uyruklu (14) şahsı bağladıkları ve devamında şahısların cep telefonları ve paralarını alarak kaçtıkları belirlenmiştir.

Çalışmaların devamında şahısların ikinci olaydan sonra ilimiz Esenler ilçesi Şehit Ali Karahan Caddesi istikametine kaçtıkları belirlenmiş, bu bölgede oturan esnaf ve vatandaşlardan alınan bilgiler ve gösterilen kamera görüntüleri doğrultusunda iki işyeri sahibi Esenler ilçesi Turgut Reis Mahallesinde bulunan bir metruk bina içerisinde yabancı uyruklu şahısların girdiklerini beyan etmiş, 16.05.2020 tarihi saat 02.30 sıralarında bahse konu adrese gerçekleştirilen operasyonda (1)’i Afganistan uyruklu (5)’i Pakistan uyruklu olmak üzere (6) şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Müşteki şahıslara yakalanan şüpheliler gösterildiğinde kendilerini gasp eden kişinin Pakistan uyruklu Bilal K. (18) isimli şahıs olduğunu beyan etmişler, ayrıca ikamette yakalanan (5) yabancı uyruklu şahıs kendilerini Bilal K. isimli şahsın ucuz telefon var diyerek evine davet ettiğini ve 900 TL karşılığında (4) telefon aldıklarını itiraf etmişlerdir. Konu ile ilgili yakalanan şüphelilerden 17.05.2020 tarihinde adli makamlara sevk edilen Bilal K. isimli şahıs tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, diğer (5) şahıs hakkında ise sınır dışı işlemleri başlatılmıştır

0/5 (0 Reviews)