SON TV

Kılıçdaroğlu’na saldırıya Erdoğan’dan yorum: Şehit cenazesine giderken dikkat etmek gerekiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili, "Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu’na saldırıya Erdoğan’dan yorum: Şehit cenazesine giderken dikkat etmek gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada “Şehit cenazesine giderken çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir Cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basın mensuplarının Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyla ilgili sorularına yanıt verdi. Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye’de hangi siyasi partiler kol kola veriyorlar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var. Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi? Bunları bir istismar şeyine dönüştürmenin bir anlamı yok.

“CUMHURBAŞKANI OLARAK HERHANGİ BİR ŞEHİT EVİ ZİYARETİNDE ÖNCE SORUYORUM”

“Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir Cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit.”

“YORUMUMU YAPTIM DAHA NİYE ARAYAYIM”

Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nu arayacak mısınız?” sorusuna ise ” Yorumumu yaptım daha niye arayayım” yanıtı verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın kürsüye çıkmasıyla TBMM 23 Nisan özel oturumundan ayrılan Erdoğan, “Nasıl ayrılmayalım? İstiklal Marşı’nı söylemeyenleri dinleyelim mi, benim Mehmetimi şehit edenleri dinleyelim mi, onlarla kol kola girenleri dinleyelim mi? Parti kapatmak ayrı bir şey suça dahil olmak ayrı bir şey. Hukukun çok iyi çalışması lazım.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: