SON TV

Koronavirüs tedbirlerine uymayan işyerlerine operasyon

Koronavirüs tedbirlerine uymayan işyerlerine operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sultanbeyli ve Küçükçekmece İlçe Müdürlüğü görevlilerince COVİD- 19 tedbirleri ile ilgili kapalı olması gereken işyerlerine yönelik yapılan denetimler kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

29 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul Sultanbeyli ilçesi Hamidiye Mahallesi, Kuğulu Caddesi ile Küçükçekmece ilçesi Mehmet Akif Mahallesi, Piri Reis Sokakta kıraathane olarak faaliyet gösteren işyerlerinin açık olduğu yönünde gelen ihbarlar üzerine belirtilen adreslere geçilmiş, dış kapıları kilitli olduğu görülmüş ancak kapı açıldığında içeride şahısların bulunduğu ve çay servisinin yapıldığı görevlilerimizce tespit edildi.

Konu ile ilgili işyerleri kapatılarak işyeri sahipleri Şener S. ve Serkan K. isimli şahıslar ile Sultanbeyli ilçesinde bulunan kıraathanedeki toplam (7) şahıs ve Küçükçekmece ilçesinde bulunan kıraathane içerisindeki toplam (12) şahsa 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi kapsamında 392 TL idari para cezası işlemi uygulanmış ayrıca Küçükçekmece ilçesinde bulunan kıraathane, ruhsatsız olmasından dolayı İlçe Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi.

5/5 (1 Review)