SON TV

KPSS Lisans sınavına girenler dikkat! Sonuçlar açıklandı

KPSS Lisans sınavı sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Milyonlarca insan bu anı bekliyordu.

KPSS Lisans sınavına girenler dikkat! Sonuçlar açıklandı

Milyonlarca insanı ilgilendiren KPSS Lisans sonuçları açıklandı. Milyonlarca insan bu anı bekliyordu. Sonuçların bugün açıklanmasına çok sevinen adaylar sürpriz açıklamasıyla şok yaşadı. 2018 KPSS Lisans sonuçları iyi gelen adaylar Twitter’da çok sayıda tweet attı.

KPSS lisans sınavına giren memur adayları, sınav sonuçları konusunda pür dikkat araştırmalarını sürdürüyor. KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 KPSS sonuçları açıklanma tarihi Kamuda memur olmak isteyen adayları ilgilendiren 2018 KPSS sonuçları, 22 Temmuz’da gerçekleşen sınava giren bireyler tarafından araştırılıyor.

KPSS lisans sınavının ilk oturumunda 1 milyon 234 bin 617, ikinci oturumunda ise 440 bin 324 memur aday ter döktü. Adaylar, bir yandan memur olabilmenin hayalini kurarken öte yandan da ‘KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak’ sorusu ile bu hayallerini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerini merak ediyor. İşte 2018 KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi!

KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM’nin resmi sitesinde yer alan habere göre 22 Temmuz tarihinde düzenlenen KPSS lisans ve ÖABT sınavı sonuçları bugün itibari ile açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilir.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA

ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusu ile, KPSS lisans ve ÖABT sonuçları duyuruldu.

KPSS SONUÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS SINAV TARİHLERİ

– 2018-KPSS Ortaöğretim: 07.10.2018 tarihinde, saat 10:15’de

– 2018-KPSS Ön Lisans: 04.11.2018 tarihinde,

– 2018-Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT): 09.12.2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

ETİKETLER: