SON TV

KPSS Ön Lisans 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM 2018 KPSS sonuçları)

ÖSYM tarafından Türkiye genelinde birçok merkezde 4 Kasım 2018'de uygulanan ön lisans programlarından mezunların girdiği KPSS ön lisans sınavının sonuçları için gözler ÖSYM'de. Alacakları puana göre devlet kadrolarında tercihlerini gerçekleştirecek olan on binlerce ön lisans mezunu, ÖSYM'den gelecek KPSS sonuç açıklamasına odaklanmış durumda. Peki, 2018 KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Ön Lisans 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? (ÖSYM 2018 KPSS sonuçları)

PSS Ön Lisans sonuçları için beklenen tarih yaklaşıyor. Memurluğa ilk adımı atabilme amacıyla ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınava dahil olan binlerce kişi, 2018 KPSS Ön Lisans sonuçları için yapılacak olan açıklamaya odaklandı. Peki, KPSS Ön Lisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce ön lisans mezununun merakla araştırdığı tarih hakkında ÖSYM tarafından verilen tarih detayları..

2018 KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

4 Kasım tarihinde yurt genelinde gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sınavının ardından gözler sonuç aşamasına çevrildi. ÖSYM, KPSS Ön Lisans sonuçlarını 29 Kasım 2018 Perşembe günü adayların erişimine açacak.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KPSS 2018/2 tercih tarihleri, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan bilgilere göre Devlet Persone Başkanlığı Bazı Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme başlığıyla gerçekleştirilen duyuruya göre süreç, 11 Aralık tarihinde başlayacak ve 20 Aralık tarihinde sona erecek.

Kılavuz bilgileri de bu tarihlerde erişime açılacak.

ETİKETLER: