SON TV

KPSS Ön lisans sınavına girecek olanlar dikkat! KPSS Ön lisans sınavı saat kaçta başlayacak? ÖSYM’den adaylara uyarı

KPSS Ön lisans sınavı için geri sayım başladı. 4 Kasım'da yapılacak olan KPSS Önlisans sınavına katılacak binlerce aday yarın sabah saatlerinde sınava girecek. ÖSYM'den adaylara saat uyarısı yapıldı. KPSS Ön lisans sınavı saat kaçta başlayacak? İşte detaylar..

KPSS Ön lisans sınavına girecek olanlar dikkat! KPSS Ön lisans sınavı saat kaçta başlayacak? ÖSYM’den adaylara uyarı

KPSS ön lisans oturumu yarın düzenleniyor. Saat 10:15’te başlayacak oturum öncesinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından adaylara kritik bir duyuru yapıldı.

ÖSYM KPSS Önlisans sınavı için artık saatler kaldı. Adaylar sınav giriş yerlerini ÖSYM AİS üzerinden sorgulayabiliyor. Sınava girerken kimlik kartı ve sınav giriş belgesinin muhakkak adayın yanında olması gerekiyor.

ÖSYM’DEN ADAYLARA UYARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 4 Kasım Pazar günü yapılacak 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans adaylarına, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına giriş izni verilmeyeceği uyarısında bulunuldu.

ÖSYM’nin Twitter hesabından yapılan duyuruda, 4 Kasım Pazar günü uygulanacak 2018-KPSS ön lisans düzeyine girecek adaylara yönelik hatırlatma yapıldı.

Buna göre adaylar, saat 10.00’dan sonra sınavın yapılacağı binalara alınmayacak. Adayların, sınava giriş ve geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekecek. Adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava alınmayacak.

Öte yandan, KKTC’de 28 Ekim’de saatlerin geri alınması nedeniyle Lefkoşa’da sınava girecek adayların saat 09.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı uyarısında da bulunuldu.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK OLACAK

Ön lisans mezunlarının katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) gerçekleştirileceği 4 Kasım Pazar günü, nüfus müdürlükleri 07.00-10.00 saatlerinde açık olacak.

ÖSYM’nin resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, ön lisans mezunlarına yönelik 2018 KPSS’nin 4 Kasım Pazar günü gerçekleştirileceği anımsatıldı.

Duyuruda, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğraf bulunmadığı gerekçesiyle sınava kabul edilemeyecek durumdaki adaylar için, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, sınav yapılacak merkezlerdeki il-ilçe nüfus müdürlüklerinin sınav günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacağının belirtildiği aktarıldı.

KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ÖSYM sınav uygulama yönergesine göre; nüfus cüzdanı olmayan ya da nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adaylar, sınava alınmıyor. ÖSYM, bu kapsamda yarın düzenlenecek olan KPSS ön lisans oturumu öncesinde adayların nüfuz cüzdanına ilişkin prosedürleri yerine getirebilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığıyla koordineli bir uygulama sağlayacak.

2018 KPSS ön lisans oturumuna katılacak olan adayların nüfus cüzdanına ilişkin problemlerine çözüm getirmek ve sınava girmelerini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce İl Nüfus Müdürlükleri 4 Kasım 07.00 – 10.00 saatleri arasında açık tutulacak.
ÖSYM, resmi internet sitesinde yayınladığı “2018-KPSS Ön Lisans Adaylarının Dikkatine!” başlıklı duyuruda konuya ilişkin detayları paylaşarak adayları yönlendiriyor.

ETİKETLER: