SON TV

KPSS Önlisans sonuçları açıklandı (2018 KPSS Önlisans sonuç sorgulama)

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) giriş sayfasında 2018 KPSS Önlisans sonuçları, takvimde yayımlanan tarihten bir gün önce açıklandı. 2018 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı. ÖSYM, 2018 KPSS Önlisans sonuç sorgulama sayfası haberimizde..

KPSS Önlisans sonuçları açıklandı (2018 KPSS Önlisans sonuç sorgulama)

KPSS 2 yıllık mezunlarının girdiği Önlisans sınavı, 4 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapıldı. Önlisans sınavının ardından 23 gün geçti. Kamu Personeli Seçme Sınavı’na giren, devlet memurluğu olmak isteyen adaylar için sonuç tarihi yaklaşıyor. ÖSYM sınav takvimi içerisinde kurum sınav sonuçları açıklanma tarihini yayınladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Önlisans düzeyi sonuçları açıklandı.

Adaylar, sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

ÖSYM’nin internet sitesindeki duyuruya göre, 4 Kasım’da gerçekleştirilen 2018-KPSS Önlisans düzeyinin değerlendirme işlemleri tamamlandı.

KPSS ÖNLİSANS SONUÇ SORGULAMA (TIKLA ÖĞREN)

KPSS sonuçları, ÖSYM sonuç sayfasında 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanması beklenirken ÖSYM’den son dakika haberi geldi sınav sonuçların açıklandığı duyuruldu. Sınav sonuçları sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız

KPSS sınavına dair bilgiler

ÖSYM tarafından sınav 4 Kasım 2018 tarihinde saat 10:15’te yapıldı. 15 dakika kuralı, bu sınavda da uygulandı. Sınava girmek isteyen adaylar sınav binalarına en geç saat 10:00’da girerken birçok aday sınava 15 dakika kuralından ötürü giremedi.

2018 KPSS Önlisans tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

ÖSYM tarafından puanlar açıklandıktan sonra 2018 KPSS Önlisans tercih kılavuzu, kurum tarafından belirlenen tarihler (resmi tarih açıklaması yapılmadı) arasında yayımlanacaktır. Tercih kılavuzu, ÖSYM döküman sayfasında yayımlanıyor.

ETİKETLER: