SON TV

KPSS önlisans tercih klavuzu yayımlandı mı? İşte 2018 KPSS önlisans tercih tarihleri

2018 KPSS önlisans sınavına giren adaylar, 2018 KPSS önlisans tercihleri ne zaman yapılacak sorusunun cevabını arıyor. ÖSYM, KPSS önlisans tercih tarihleri ile ilgili açıklama yaptı. Önlisans mezunları KPSS2'den aldıkları puanlar üzerinden devlet memurluğu kadroları için tercih yapacak. İşte, 2018 KPSS önlisans tercih tarihleri...

KPSS önlisans tercih klavuzu yayımlandı mı? İşte 2018 KPSS önlisans tercih tarihleri

28 Kasım günü KPSS önlisans sonuçları açıklanmasının ardından önlisans mezunları KPSS’de aldıkları puan üzerinden devlet memurluğu kadrosu için tercih yapacak. ÖSYM’nin döküman sayfasında 2018 KPSS önlisans tercih kılavuzu, ÖSYM AİS sayfasında ise KPSS önlisans tercih başvuruları yer alacak. İşte KPSS önlisans tercih tarihleri

2018 KPSS ÖNLİSANS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2018 KPSS/2 tercihleri için başvurular 11 Aralık 2018 tarihinde başlıyor, 20 Aralık 2018 tarihinde sona eriyor. KPSS önlisans tercih kılavuzu ÖSYM döküman sayfasında, tercih başvuruları ÖSYM AİS sayfasında yapılacak.

ÖSYM KPSS BRANŞ SIRALAMALARI SORGULAMA

2018 KPSS ÖNLİSANS BRANŞ SIRALAMASI ÖSYM AÇIKLAMASI

2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Ortaöğretim,Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 30.11.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

KPSSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YAKLAŞIK 750 BİN KİŞİ SINAVA GİRDİ

Videoyu Oynat
801 bin kişinin başvurularını gerçekleştirdiği KPSS Ön Lisans sınavına, 749 bin kişi katılım gösterdi. Katılım göstermeyen kişi sayısı ise 51 bin olarak açıklanırken, sınavı geçersiz sayılan kişiler ise 385 olarak açıklandı.

ETİKETLER: