SON TV

Kuaför, kadının saçını boyayacakken öyle birşey gördü ki…Ölümden döndü!

ABD'de bir kadın saçını boyatmak için yıllardır gitti kuaförüne gitti. Kuaför kadının saçını tam boyayacağı sırada öyle bir şey gördü ki... Kadın ölümden döndü!

Kuaför, kadının saçını boyayacakken öyle birşey gördü ki…Ölümden döndü!

Eileen Corey, 80’li ve 90’lı yollarda sağlık muhabirliğini yaptı. Hayatında değişmeyen tek şey ise çok sevdiği kızıl renkteki saçlarıydı. 15 yıldır kuaförü Kari Phillips’i değiştirmemişti. Bir gün kuaförünün hayatını kurtaracağından habersizdi.

Geçtiğimiz haziran ayında Eileen yine saçını boyatmak için kuaförüne gitti. Kuaförü Kari, tam kadının saçlarını boyayacakken saçının dibinde tuhaf bir şey farketti. Today’e konuşan Kari, “Korkutucu bir görüntüydü. Mor renkteydi ve düzdü. Bir kabarıklık da yoktu” dedi.

Kuaför Kari, hemen dermatolog olan kız kardeşiyle irtibata geçti. O da görmeden bir şey söyleyemeyeceğini ve Eileen’in doktora görünmesini tavsiye etti.

Eileen, kuaförün kız kardeşinin tavsiyesini dinledi. Pam Davis ismindeki bir dermatoloğa gitti. Burada biyopsi yapıldı. Sonuçlar geldiğinde Eileen’de melanom ismi verilen ve ciltte beliren bir kanser türü olduğu ortaya çıktı. Erken teşhis gerçekleştiğinden hayati risk yoktu.

Eileen, “Bir ay önce yoktu. Hızla ortaya çıkmış. Muhtemelen kuaförüm olmasa da farkedemezdim. Çünkü sadece rengi değişik ve hiçbir kabarıklık belirtisi yok”dedi.

WKYC’ye konuşan kadın, kuaförü olmasa bugün belki de kemoterapi almak zorunda kalacağını söyledi.

Erken teşhis sayesinde, kemoterapi veya radyasyon tedavisine ihtiyaç duymadan yapılan bir operasyonla Eileen tümörden kurtuldu.

Eileen şimdilerde hayatını Kari’ye borçlu olduğunu düşünüyor. Kuaförü olmasa bugün belki de kemoterapi almak zorunda kalacağını söyledi. Eileen şimdilerde, cilt kanserinin bir türü olan melanom tümörü hakkında insanları olabildiğince uyarıyor. Tümör oldukça sinsi ve farkedilmesi zor.

Dr. Pam Davis, olayın ardından hastalarına saçlarının diplerini yakınlarına kontrol ettirmelerini tavsiye etmeye başladı.

0/5 (0 Reviews)