SON TV

Küçükçekmece’deki sapık tutuklandı!

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde 5 yaşındaki kız çocuğa cinsel istismar da bulunan Pakistan uyruklu zanlı M. V. tutuklandı.

Küçükçekmece’deki sapık tutuklandı!

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Asayiş Şube Müdürlüğü”nde ifadesi tamamlanan zanlı, sabah erken saatlerde gizlilik içinde adliyeye götürüldü.

Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

BAŞSAVCILIK’TAN AÇIKLAMA

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “İstanbul Küçükçekmece’de cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu şahıs, bugün çıkarıldığı mahkemece cinsel saldırı suçundan tutuklanmıştır” denildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Bilindiği gibi, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğüne bir çocuğun istismara maruz kaldığı ihbarının yapılmasının hemen akabinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturmanın sağlıklı yürümesi ve mağdur çocuğun yeniden örselenmemesi için pedagog, Cumhuriyet Savcısı ve Müdafii eşliğinde mağdur çocuğun beyanı alınmış, failin eşgal bilgileri tespit edilmiştir. Soruşturmada delil olabilecek tüm bulgu ve deliller titizlikle toplanmıştır.

Ayrıca cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu şahısla aynı evde kalan ve Türkiye’ye kaçak yollarla girdiği tespit edilen 6 kişinin de ifadesi alınmıştır. Söz konusu kişilerin olayla ilgisinin olmadığının tespit edilmesi üzerine yurt dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir.

Soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir.”